Kanal Tipi Radyal fanlar; son zamanlarda tekstilden elektrikli cihazlara kadar birçok sektörde kullanılan, ortamda hava akışı sağlayan, fonksiyonel aletlerdir. Fanların pervaneleri döndükçe statik ve kinetik enerji ortaya çıkmaktadır. Bu enerji, fanın performansını yüksek oranda etkilemektedir. Havalandırma fanları, kullanım alanına göre çeşitlenmektedir. Fanlar birbirinden farklı özelliklere sahip olduğu için farklı alanlarda öne çıkmaktadır.

metal gövdeli radyal fanlar

Havalandırma fanları arasında en çok öne çıkanlar; aksiyel fan, salyangoz fan, radyal fan, alçak – orta – yüksek basınçlı fan ve körükler olarak sıralanmaktadır. Bu fan çeşitlerinin her biri farklı alanlarda üst düzeyde performans göstermektedir. Fan seçiminin doğru yapılması büyük önem arz etmektedir. Fan seçimi kullanım alanı ile uyumlu olmadığı takdirde, fan ne kadar kaliteli olursa olsun performansı düşük olacaktır. Dolayısıyla fan seçimi yapılırken son derece özenli davranmak gerekir. 

Fan çeşitleri arasında öne çıkanlardan biri, metal gövdeli radyal fanlardır. Metal gövdeli radyal fanlar uzun ömürlü ve kullanışlı olduğu için birçok alanda sıklıkla tercih edilmektedir. Metal gövdeli radyal fanların, gövde kısmı direk akuple sacdan imal edildiği için herhangi bir paslanma durumu söz konusu olmamaktadır. Bu fan çeşitleri daha çok ısının ve dumanın yoğun olduğu mekanlarda tercih edilmektedir. Aynı zamanda bu fan çeşitlerinde öne eğimli kanat yapısı dikkat çekmektedir. Ayrıntılı bilgi sahibi olmak için firmamız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. 

Radyal Fanların Özellikleri

Radyal fanların üretiminde motorun dıştan rotorlu olması birtakım avantajları beraberinde getirmektedir. Dıştan rotorlu motora sahip bu fanlar, daha uzun ömürlü kullanım olanağı sağlarken darbelere karşı da yüksek oranda direnç göstermektedir. Metal gövdeli radyal fanlar, kullanım esnasında dışarıdan gelebilecek olumsuz durumlara karşı etkili bir koruma kalkanı oluşturmaktadır. Motorlarda yer alan özel rulmanlar, fanların yüksek dereceli sıcaklarda bile üst düzeyde performans göstermesini sağlamaktadır. 

Radyal fanların motorlarındaki özel rulmanlar, motorun yüksek sıcaklık sebebi ile özelliklerini kaybetmesinin önüne geçmektedir. Aynı zamanda metal gövdeli radyal fanların üretildiği malzemenin galvaniz sac olması, fandan yüksek oranda verim elde edilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda metal gövdeli fanlar, hız regülatörleri ile her koşulda çalışmaya uygun olduğu için kullanıcılara avantaj sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde fanın gösterdiği performans çoğu zaman beklentiyi karşılamaktadır. 

Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek fan çeşitlerimiz hakkında bilgi edinebilirsiniz. Fanların kaliteli olması performansını doğrudan etkilediği için kalite garantisi veren firmamız üzerinden gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz. Yıllara dayanan tecrübemiz ile bu alanda hizmet vermekteyiz. İnternet adresimiz üzerinden sunduğumuz hizmetleri ve birbirinden kaliteli fan çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Uzman ekibimizle iletişime geçerek metal gövdeli fanlar hakkında bilgi ve destek alabilirsiniz. 

Radyal Fanların Çalışma Prensibi

Radyal fanların çalışma prensibi, fanın içindeki pervanelerin dönmesi ile oluşan hava akımı sayesinde gerçekleşir. Pervaneler, fanın merkezi etrafında döner ve fanın dışına doğru hava iterek hava akımı oluşturur.

Radyal fanlar, hava akımını oluşturmak için bir motor veya diğer bir güç kaynağına bağlıdır. Fanın içindeki pervaneler, motor tarafından döndürülür ve böylece hava akımı oluşturulur.

Radyal fanlar, hava akımı yönüne göre iki türlüdür: çekme fanları ve itme fanları. Çekme fanları, fanın arkasındaki hava akımını emerek çalışırken, itme fanları, fanın önündeki hava akımını iterek çalışır. Bu fanlar genellikle endüstriyel havalandırma, klima sistemleri ve sanayi süreçlerinde havanın taşınması için kullanılır.

Radyal fanların verimliliği, fanın boyutu, fan hızı, hava akımı, fan şekli ve fan kanatlarının tasarımına bağlıdır. Bu faktörler, fanın verimliliğini ve performansını etkileyebilir ve fan seçimi yaparken dikkate alınması gereken faktörlerdir.

Radyal fanların çalışma prensibi, havanın hareketini sağlamak için dönen bir pervane kullanarak hava akımı oluşturmalarına dayanır. Bu fanlar, endüstriyel havalandırma, klima sistemleri ve sanayi süreçlerinde kullanılır ve performanslarını etkileyen birçok faktöre dikkat edilmelidir.

Radyal Fanların Kullanım Alanlarını İnceleyelim

Radyal fanların kullanım alanları, son yıllarda daha fazla genişlemektedir. Gelişen teknolojiye uygun olarak tasarlanan bu fanlar, birçok alanda üst düzey performans sağladığı için sıklıkla tercih edilmektedir. Bu fan çeşitleri endüstriyel ve ticari alanların birçoğunda yer almaktadır. Metal gövdeli fanlar; binaların hava boşlukları, kontrol kutularının soğutulması, laboratuvar ortamları, iş yerleri, restoranlar, bacalı sistemler ve asansörler gibi birbirinden farklı alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. 

Erf Group olarak sizler için birbirinden kaliteli ve uygun fiyatlı radyal fan çeşitlerini hazırladık. Firmamız üzerinden ihtiyacınıza en uygun fan modelini kolaylıkla bulabilirsiniz. Birbirinden özel tasarımlara sahip fan çeşitlerimiz ile konforu yakalayabilirsiniz. Fanlarımız pratik ve kullanışlı olduğu için birçok alanda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bizlerle iletişime geçerek fanlarımızın kullanım şekli ile alakalı detaylı bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda internet adresimiz üzerinden ürünlerimizin özelliklerini inceleyebilirsiniz. Kaliteli ve birbirinden çeşitli fanlara sahip olmak istiyorsanız sizleri firmamıza bekliyoruz.