Yuvarlak fan, iki kanal arasında kullanılan havalandırma sistemidir. Yuvarlak fan kullanım amacı hem yer tasarrufu sağlamak hem de ortam havalandırma sistemini en verimli şekilde sağlamaktır. Genel olarak kanal aralarında doğrudan bağlantı şeklinde kullanılmaktadır. Yuvarlak fan radyal fan grubu ürünleri arasında bulunmaktadır.

Genel olarak AVM, Otopark ve Hastanelerde kullanılmaktadır. Toplu yaşam alanlarında kurulan yuvarlak fanlar ortamda bulunanların sağlıklı solunumuna yardım etmektedir. Yuvarlak fan türleri ne işe yarar? Merak konusudur. Bu nedenle firma uzmanlarından teknik destek alınması gerekmektedir.

Yuvarlak Fan Nedir?

Yuvarlak fan, ızgara içine yerleştirilerek kanal içlerine kurulan bir havalandırma sistemidir. Bulunduğu alanın fan boyutlarına uyumlu olması gerekmektedir. Yuvarlak kanal tipi fan ızgara içine yerleştirilerek yüksek güvenlik sağlanmaktadır. Hastaneler, otoparklar ve iş merkezlerinde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Havalandırma fanları kurulumu kolay işlevi yüksek ürünlerdir. Bulunduğu yerden kirli havayı atarak temiz hava kazandırmaktadır. Yuvarlak fanlar ileri teknoloji ürünü olarak üretilmektedir. Radyal fan olarak tanınan yuvarlak fanların kurulum kanalı fan boyutundan küçük olmamalıdır.

İhtiyaç sahiplerinin günün her saati ERF Grup ile internet üzerinden iletişim kurarak hizmet alması gerekmektedir. Uzun yılların deneyim ve tecrübesiyle sektöre hizmet veren ERF Grup, tüm havalandırma sistemlerinde öncüdür.

Fan ortamdaki havayı temizleme işlevi gören elektronik sistem olarak ifade edilmektedir. İhtiyacı olan herkes fan grupları arasından ihtiyaç ve arzusuna göre seçim yaparak kurulum desteği alabilmektedir.

Yuvarlak Fan Kullanım Alanları

Yuvarlak fanlar, kanal sistemlerinde kullanılan bir havalandırma sistemidir. Bu nedenle kullanım alanları doğrudan hava teması bulunamayan yerler olarak bilinmektedir. Yuvarlak fanlar hastane, okul, AVM ve otoparklarda kullanılmaktadır. Endüstriyel ürünler arasında fanlar büyük yer tutmaktadır.

Tüm iklimlendirme gereksinimi bulunan yerlerde kullanılarak ortamda bulunan hava kalitesini yükseltmektedir. EFR Grup ürünleri profesyonel ekip tarafından ön denetim ve tetkikler yapıldıktan sonra kurulmaktadır. Yüksek basınç ortamında kirli havanın dışarı atılarak temiz yaşam alanı oluşturulması amaçlanmaktadır.

Kanal tipi yuvarlak fanlar kullanım alan ölçüsü ve havalandırma ihtiyacına göre seçilmektedir. Hava debisine göre değerlendirme yapılarak maksimum verim alınmaktadır. Bu nedenle güvenliği kanıtlanan ERF Grup ürünlerini tercih ederek yüksek verim alınması önerilmektedir. Yuvarlak fanlar kanal ortamlarına kurulduğundan yer tasarrufu da sağlamaktadır.

Yuvarlak Fan Çeşitleri

Yuvarlak fan olarak tanınan radyal fan kurulumu mutlaka profesyonel tarafından yapılmalıdır. Aksi halde beklenen verim alınamadığı gibi hayati risk oluşturabilmektedir. Bu nedenle olası yan etkileri uzman desteğiyle önleyebilmek gerekmektedir. Yuvarlak fan çeşitleri arasında;

Üflemeli fanlar, besleme fan olarak adlandırılan sistem, ortam havasını değiştirerek temiz hava sağladığından vantilatör denmektedir.

Emiş fanları, dönüş fan olarak tanımlanan bu tip ürünler ortamdaki kirli havayı emerek temiz ortam sağlamaktadır.

Yuvarlak fanlar, havalandırma fanı olarak ifade edilmektedir. Kanal içine ızgara bir sistem içinde konumlandırılmaktadır. Amaç yuvarlak fan kanatlarının dönüş hareketinin olumsuzluğuna fırsat verilmemesi amaçlanmaktadır.

ERF Grup fanları arasından ihtiyacınız olanı seçerek güvenle kurulum sağlayabilir uzun yıllar konforundan yararlanabilirsiniz. Salyangoz fanlar kurulum yeri ve kullanıcı ihtiyacına göre tercih edilmektedir. Amaç sağlıklı hava akışının sağlanmasıdır.

Yuvarlak Fan Avantajları

Yuvarlak fanlar, kurulum yeri ve kullanım amacı bakımından yüksek verimli ürünlerdir. Havalandırma sistemlerinde yuvarlak fanlar öne çıkmaktadır. Bulunduğu ortamda hava kalitesini yükselterek sağlıklı yaşam katkısı sunmaktadır. Basınç farkının dengelenmesi ve en yüksek verim alınabilmesi için mühendislik değerlendirmesi yapılması önemlidir.

Kanal fanları olarak tanımlanan yuvarlak fanlar geniş kullanım alanına sahiptir. Toplu yaşam alanlarının hızla arttığı günümüzde yuvarlak fan ihtiyacı da aynı oranda artmaktadır. Yuvarlak fan kullanmanın avantajları;

 • Yuvarlak fan kullanıcılarına yüksek avantajlar sunmaktadır.
 • Sistem doğrudan motor gövdesinde çalıştığından yüksek verim alınmaktadır.
 • Maksimum emiş ve üfleme gücüyle düşük sesle çalışmaktadır.
 • Direkt olarak kanala yerleştirildiğinden yer tasarrufu sağlamaktadır.
 • İhtiyaca göre güçlü ayak sistemleriyle duvara montaj olanağı da bulunmaktadır.
 • Bu durumlarda kullanıcıya kolaylık sağlamak amacıyla montaj ayakları ve klemens gibi destek ürünleri gönderilmektedir.
 • İhtiyaca göre devir ayarı yapılabilmesi olarak sıralanabilmektedir.
 • Yuvarlak fan kullanım alanları ihtiyaca göre ürün değerlendirmesi gerektirmektedir.

Neden Yuvarlak Fan Kullanılmalıdır?

Yuvarlak fan kullanım alanları genel olarak farklı tür kullanımına izin vermemektedir. Bu nedenle kanal sistemlerine yuvarlak (radyal) fan türleri kurulmaktadır. Amaç kullanım alanında hava kalitesini yükselterek sağlıklı yaşam katkısı sunmaktır. Ayrıca ekonomik fiyatı ve yüksek verimlilik ürünleri olduğundan yuvarlak fan tercih edilmektedir. ERF Grup ürünleri sektörün en iyileri arasında farkını kanıtlamaktadır.

Kurulum ve kullanım desteğinin satış sonrası da devam etmesi bakımından ilk tercih ürünleri olarak sunulmaktadır. Yuvarlak fan türleri kanal bağlantısı olarak düzenlendiğinden kullanım alanında engel oluşturmamaktadır. Yüksek verimli ve çok amaçlı ürünler olarak kullanıcıya büyük avantajlar sunmaktadır.

Yuvarlak Fan Kurulum Fiyatları

Yuvarlak fan kurulum ihtiyacı olanların ilk olarak kullanılan fan çeşitlerini öğrenmesi gerekmektedir. Bunun için 7/24 ERF Grup internet sitesini ziyaret etmesi gerekmektedir. Firma ekibinden alınacak teknik destek sayesinde hangi tür fan ihtiyacı bulunduğu netleştirilerek çalışmak gerekmektedir.

Genel olarak radyal fanlar geriye eğimli olarak kurulmaktadır. En yüksek verim alınabilen fan türlerine sahip olabilmek için ERF ürünleri tercih edilmesi gerekmektedir. Ürün bir ızgara kafes içinde konumlandırılarak en yüksek verim alınması sağlanmaktadır. Profesyonel hizmet alarak kurulan yuvarlak fanlar uzun ömürlü ve maksimum verimli cihazlardır.

Uygun fiyata yüksek verim alabilmenin mümkün olduğu fan türü radyal fanlardır. Yuvarlak fan türleri üflemeli ya da emiş özellikli olarak üretilmektedir. Tüm iklimlendirme özelliklerinin sağlanabildiği özel teknoloji ürünleridir.

Kullanıcı ihtiyacını bildirdikten sonra ön değerlendirme yapılarak tam uyumlu cihazlar kurularak tam zamanında kullanıma sunulmaktadır. ERF Grup ürünleri arasından her hangi birini seçenler kurulum hizmeti alarak uzun yıllar konforundan faydalanabilmektedir.

ERF Grup Ürünleri

Erf grup ürünleri arasında, pek çok teknoloji sistemi bulunmaktadır. Her biri kullanım alanı ve kullanıcı ihtiyacına göre kullanılmaktadır. Dört mevsim kullanılan fan türleri,

 • Hücreli aspiratörler,
 • Radyal (yuvarlak) fanlar,
 • Kanal fanları, yuvarlak fanlar,
 • Isı geri kazandırma ürünleri,
 • Jet fanlar,
 • Çatı fanları,
 • Radyal fan pervaneleri ve fan yedek parçaları,
 • Aksiyel fanlar,
 • Alüminyum döküm gövdeli fanlar,

Elektro statik filtreler gibi sayısız ürünle pek çok alanda temiz hava çözümleri üretebilmektedir. İhtiyaç sahipleri iletişim kurarak ERF Grup profesyonel ekibinden kurulum hizmeti alabilmektedir. Yapılan teknik değerlendirmeye göre en kısa zamanda kurulum yapılarak tam zamanında teslim edilmektedir.

Salyangoz Fan ve Radyal Fan Arasındaki Farklar Nelerdir?
SONRAKİ YAZI