Salyangoz tipi fan bütün kirli tozu ve parçacık yüklü olan havanın bulunduğu ortamda uzaklaşmasını sağlamaktadır. Özellikle kaynak ve boya atölye alanları genel olarak çok fazla tozlu mekanlar olmaktadır. Bu yüzden salyangoz fanlar mukavemetli olan yapıları ile en yüksek devirde bile basınca dayanıklı olmaktadır.

Salyangoz Fan Ne İşe Yarar

Salyangoz fanlar bu yüzden sanayi bölgesinde olan yağlı ve partikül yüklü havanın dışarıya atılmasını gerçekleştiren sistem türleri olmaktadır. En iyi sorunsuz bir havalandırma sistemi olmaktadır. ERF Group en iyi ve sorunsuz bir biçimde havalandırma sistemleri ile oldukça rahatlamak mümkündür.

Salyangoz Fan Nedir?

ERF Group havalandırma sistemlerinde en iyi firma olarak hizmet sunmaktadır. Birçok kapalı ortamlardaki havanın aktarılması için flexible, dairesel kesitli olan ve kare kesitli hava kanallarının bağlı ünitelerden oluşmaktadır. Emiş ve üfleme salyangoz fan çeşitleri ile endüstriyel alanlarda büyük bir rağbet görmektedir.

Salyangoz fan genellikle sanayi üretim fabrikalarında, havalandırma sistemlerinde yoğun olarak bulunan ve ağır birçok maddelerin oluşturduğu toksitli olan havayı dışarıya atmada önemli rol oynamaktadır. Salyangoz fan düşük basınçlı, orta basınçlı ve yüksek basınçlı olarak farklı şekillerde tasarımları yapılmaktadır. Salyangoz fanının montajı çok kolay olan bir fan çeşidi olmaktadır.

Salyangoz fan çeşitleri genel olarak parçacıkların, pamukçukların, hafif talaşlı, tozlar ve atık hava gibi zararlı havaların en iyi şekilde taşınması işlevini yaparak görevini sürdürmektedir. Salyangoz fanlar birçok alanda havalandırma sistemi olarak rahatlıkla tercih edilerek kullanılmaktadır. Tekstil ve ocaklarda bulunmaktadır.

Salyangoz Fan Kullanmanın Avantajları

Salyangoz fanları işlevleri ve dayanıklı yapıları nedenleri ile çok uzun dönemler kullanıma uygun şekilde üretimleri yapılmaktadır. Salyangoz tipi fanlar yüksek basınç ve debilerine göre doğrudan üretilmektedir. Akuple veya kayış kasnak tahrikli şekilde üretimleri yapılmaktadır. Bu tasarımlar sayesinde havadaki kötü maddeler dışarıya atılmaktadır.

Ayrıca bütün kötü partiküller de üfleme yöntemi ile bölümünden kolaylıkla dış kısma aktarılmaktadır. Böylece kullanım alanlarına en uygun şekilde büyük avantajlar sağlamaktadır. Fabrika ortamlarında içerideki havanın tahliyesinde kullanılan, en avantajlı fan sistemleridir. ERF Group ile bu avantajları en iyi ve kaliteli olarak değerlendirebilir siniz.

Salyangoz Fan Çeşitleri

Salyangoz fan çeşitleri, hava kanallarına temiz hava üflemeli ya da içerideki kirli havanın tahliye edilmesine yardımcı olan ünitelerden olmaktadır. Kara şeklinde kesitli ola ve daire biçiminde hava kanallarının birbirine bağlandığı bir havalandırma sistemleridir. Her alana ve kullanılacağı yere göre olduğundan çok fazla dizayna sahip olmaktadır.

Birçok alana uygun olarak fanların çeşitleri vardır. Bu fan sistemlerinin de ve bunların hepsinin ayrı bir işlevi bulunmaktadır. ERF Group tarafından üretilen salyangoz fan çeşitleri bulunmaktadır. Bu havalandırma fan sistemlerini şu şekilde sıralamak mümkündür.

  • Alçak basınçlı olan salyangoz fan çeşitleri
  • Orta basınçlı salyangoz fan çeşitleri.
  • Yüksek basınçlı salyangoz fan çeşitleri.
  • Emişli salyangoz fan çeşitleri
  • Alüminyum gövdesi olan fan çeşitleri
  • Sıcak ortamlı tahliye fan çeşitleri
  • Toz ve talaş emici fan çeşitleri
  • Salyangoz - radyal fan çeşitleri olmaktadır.

Geriye Eğik Alçak Basınçlı Salyangoz Fanlar

Seyrek bir kanat yapısına sahip olmaktadır Geriye doğru eğik ve alçak basınçlı salyangoz fan ortamda bulunan ağır havanın üflenerek tahliye edilmesini sağlamaktadır. Bu alçak basınçlı salyangoz fan tipinde olan fan çeşitleri normal bir şekilde havalandırmanın yetersiz olduğu durumlarda içerideki havanın tahliyesinde kullanılan fan çeşidi olmaktadır.

Bu alandaki kötü gaz kokularını ve havalandırma kanalları sayesinde dışarıya en hızlı şekilde üflemektedir. ERF Group ile en kaliteli geriye eğik alçak basınçlı salyangoz fanları sahip olmak oldukça kolaydır.

Konikli Orta Basınçlı Salyangoz Fan Çeşitleri

Konikli orta basınçlı salyangoz fanlar genel olarak içerisinde yağ ve toz barındıran fan çeşidi olmaktadır. Özellikle toksitli havalar için tercih edilen konikli orta basınçlı salyangoz fan yüksek hava debisi ile basıncına uygunluğundan dolayı çok fazla rağbet görmektedir. Kullanım alanlarında büyük ilgi toplamaktadır. Oldukça rahatlık sağlamaktadır. Sizlerde bu fanlara sahip olmak için ERF Group ile iletişime en kısa sürede geçebilirsiniz.

Sık Kanatlı Salyangoz Fan Çeşitleri

Fabrika ortamlarında ve atölyelerde oluşan tozlu havanın ve kirli havanın dışarıya hızlı bir şekilde atılmasını sağlar. Bakımı oldukça rahat ve pratik olmaktadır. Kullanımının oldukça kolay olması sebebi ile belli çeşitlerinden olmaktadır. Bu sık kanatlı salyangoz fan çeşitler ERF Group ile sizlere en iyi hizmeti sunmaktadır.

Yüksek Basınçlı Körüklü Salyangoz Fan Çeşitleri

Yüksek basınçlı ve körüklü salyangoz fan çeşidi yüksek derecede basınca sahip olmaktadır. Küçük debi sağlamasına rağmen karşı tarafa yüksek oranda basınca sahip olmaktadır. Bu fan çeşidi genel olarak ısı ve cam sanayisinde kullanılmaktadır. Ayrıca döküm fabrikasında ve çimento fabrikalarında büyük bir rağbet ile kullanılmaktadır.

Orta Basınçlı Salyangoz Fan Çeşitleri

Normal düzeyde basınçlı bir hava gerektirmektedir. Bulunduğu ortamlarda tozlu ve yağlı havanın en iyi şekilde dışarıya atılması için kullanılmaktadır. Orta basınçlı Salyangoz fan çeşitleri ERF Group ile bu fan çeşitlerinden faydalanabilirsiniz bilirsiniz.

Seyrek Kanatlı Salyangoz Fan Çeşitleri

Seyrek kanatlı olan salyangoz fanlar imalathane ve buna benzer çalışma ortamlarında büyük bir rağbet ile kullanılmaktadır. Büyük bir toz parçacıklarının, talaş ve mermer parçacıklarının havadan hızlı bir şekilde temizlenmesi için kullanılmaktadır. Bulunduğu ortamda üfleme gücüne göre, belirli bir hava kanalının, oluşmasını sağlamaktadır.

Salyangoz Tipi Fan Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Belirli bir hava dağıtımı bulunduğu sistemde fan seçimi oldukça önemli yere sahiptir. Bu yüzden cihazların seçiminde sistemin tamamen ortama göre tasarlanması önem arz etmektedir. Böylece tüm elemanlarının boyutlarının belirli ve düzenli olması son derecede önemlidir.

Böylece hava dağıtım sisteminde fan, debisi belirlenmelidir. Daha sonra en uygun şekilde fan seçimi yapılmalıdır. Fan elemanlarının uyguladığı basınç seviyesi belirlenecek dengesi sağlanmalıdır. Belirlenen bu özelliklere göre her firmanın durumuna göre fan tercihi yapılmalıdır.

Salyangoz Tipi Fan Çeşitleri ve Görevleri Ne İşe Yaramaktadır?

Bu fanların çeşitlerine göre, büyük olarak veya küçük alanlarda özellikleri farklılık göstermektedir. Birçok sanayi, fabrika gibi iş ortamlarında havalandırma, temizleme görevini görerek ortamı ferahlatmaktadır. Bulunduğunuz alana göre en uygun salyangoz fan seçimleri yapılarak sorunsuz işlemler yapabilirsiniz.

Bu sebepten dolayı endüstriyel alanlar bu fan sistemleri kullanımı için uygun olmaktadır. Ağır sanayi maddelerinin temizlenmesi için gereklidir. Duvarlara veya tavan gibi alanlara rahatça monte edilmektedir. Bu nedenle daima yoğun olarak tercih edilmektedir. ERF Group ile en kaliteli fan sistemleri sizleri beklemektedir.

Salyangoz Tipi Fanları Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tercihler mümkün oldukça süreklilik ve dayanıklılığı göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Güvenilirlik açısından her zaman insan sağlığı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu yüzden dikkatli seçimler yapılmalıdır. Bu yüzden sağlam çelikten üretilmiş olmalıdır. Bu alana göre özel üretilmiş motorlar bulunmaktadır.

Salyangoz fan sistemin kalitesi büyük bir derecede kaliteli olmalıdır. Bu nedenle sektöründe ihtiyaç duyulan fanlara ve salyangoz fan çeşitlerinde hava kanalının, özelliklerine dikkat edilmelidir. Birçok yardımcı borular ve bölmeleri için ürün kalitesi önemli olmaktadır. Kaliteli olması insan sağlığı açısından önemli yere sahiptir.

Salyangoz Fan ve Radyal Fan Arasındaki Farklar Nelerdir?
SONRAKİ YAZI