Toz toplama fitreler, ortamda var olan türlü toza karşı filtreleme yapan sisteme sahip ürünlerdir. Bu zararlı tozları özel olarak bir ortama aktararak ardından filtreleme yapma olanağı tanır. Toz toplama sistemi hesabı için, işletme ve fabrikaların durumuna bağlı şekilde en az seviyede hava hızı oldukça önemlidir.

Toz Toplama Filtreleri

Toz toplama filtrelerin sahip olduğu çalışma prensibi, havanın içinde yer alan toz parçacıkları toplama sisteminin iç kısmında yer alan filtrelere takılır. Ardından toplayıcı bölümünde biriken tozları toplayıcının temizlenmesi ve tozların uzaklaşması sağlanmış olur. Nitekim toz toplama sisteminin işyeri içinde bulunan toz partiküllerin yer aldığı havanı, bir takım cihaz ve araç sayesinde filtrelenmesi ve bu tozların ortamdan uzaklaştırılması denilebilir. Toz toplama sistemlerinin bilinen bir diğer işi ise toz emme makinasıdır. Bu ürünlerin satışını pek çok firmada görmek günümüzde mümkündür.

Toz toplama sistemleri, solunan havanın temiz olması ve kullanıldığı alanda konforu arttırmayı hedefler. Bu yüzden insan sağlığı açısından toz toplama sistemlerine özellikle çalışma ortamlarında mutlaka yer verilmesi gerekir.

Endüstriyel toz toplama filtreleri, ortamda bulunan parçacık halinde olan toz, duman ya da fiber gibi maddelerin yarattığı sağlıksız ve istenmeyen havayı toplayıp ortamdan atan işlevsel ürünlerdir.

Toz toplama filtreleri metal sektöründe, kimya sektöründe, gıda üretiminde, ilaç sektöründe, endüstriyel üreticilerin çalışma ortamlarında, enerji santrallerinde, sanayi şirketleri gibi havanın çok çabuk kirlenebildiği alanlarda bu tozları kontrol etmek ve yok etmek için kullanılır. Bu ürünler özellikle yüksek aşınmaya ve yüksek sıcaklığa dayanıklı kumaşların icadından ve imalatının artmasından sonra çok yaygın bir şekilde tercih edilmeye başlanmıştır.

Toz Toplama Filtreleri Fiyatları

Toz toplama sistemleri, pek çok şehirde geniş bir yelpazede satış noktaları bulunan ürünlerdir. Toz toplama filtre fiyatları, motorunun tozu emme gücüne ve bu cihazların cinsine göre değişiklik göstermektedir. Toz toplama sistemleri, havalandırma sistemlerine geniş pencereden bakıldığında en önemli yapılarından bir tanesidir denilebilir.

Bu anlamda ürünün kalitesi ve dayanıklılığı baz alınarak her firmada toz toplama fiyatlarının farklılaştığı söylenebilir. Bu noktada üst düzey kalite startlarında tasarlanan toz toplama filtrelerine yönelmek, uzun vadede sorunsuz bir şekilde filtreleme yapabilme olanağını sizlere sunar. Bu alanlarda aşırı miktarda toz oluştuğundan ve bu toz çalışan sağlığını büyük oranda tehlikeye attığından toz toplama sistemleri akılcı çözümler sunarak bu tozları ortamdan hızlıca uzaklaştırır.

Toz Toplama Filtreleri İçin ERF Group Farkı

Toz toplama filtresi satın alırken bazı unsurlara dikkat etmekte fayda vardır. Birçok özelliği mevcut bulunan toz toplama filtresi satın alırken dayanıklılık ve kalite ön planda tutulmalıdır. Sadece uygun fiyatlı diye rağbet edilen toz toplama sistemler, kısa zamanda arıza vererek zarara uğramasına, aynı zamanda insan sağlığının tehlikeye atılmasına neden olacaktır.

ERF Group bu anlamda aradığınız ürün standardını bulabileceğiniz nitelik sahibi bir firmadır. Geniş ürün seçeneklerinin yer aldığı ve her ihtiyaca yönelik toz toplama filtresinin bulunduğu ERF Group web sitesine göz atarak beğendiğiniz ürünü hemen satın alabilirsiniz.

Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan ERF Group uzun yıllardan beri bu sektörde öncü olan işler yapmaya devam ediyor. Kolay alışveriş ve kaliteli hizmete bir arada ulaşmak isteyenler için ERF Group en doğru seçimdir. 

Tüm salyangoz ve havalandırma gruplarında müşteri istek ve ihtiyacı analiz edilip imalat yapılan ERF Group, sadece Türkiye’de değil dünya genelinde çalışmalar yaparak güvenilirliğini ispatlamıştır. Sizde çeşitli havalandırma, salyangoz fan ve toz toplama filtresi gibi ürünlere göz atmak ve cazip fiyatlarda sahip olmak için hemen ERF Group’a göz atabilirsiniz.

Salyangoz Fan ve Radyal Fan Arasındaki Farklar Nelerdir?
SONRAKİ YAZI