Kapalı bir alanın hava kalitesi yaşam kalitesi açısından çok önemlidir. Kalabalık gruplara ev sahipliği yapan sergi alanları için de havalandırma konusu ilk sırada gelmektedir. Fuar ve sergi alanları havalandırma sistemleri sayesinde daha kaliteli bir atmosfere sahip olmaktadır.

Sergi ve fuar alanları kapalı alanlar olduğu için sergi ve fuar alanlarında havalandırma konusu çok önemlidir. Bu ortamlarda solunan hava ne kadar kaliteli olursa yaşam kalitesinin arttırılabilmesi de o kadar kolay olacaktır. İnsanların fuar alanlarında kalabalıktan oluşabilecek olumsuz hava durumundan etkilenmemesi için fuar alanları havalandırması işlemi olmazsa olmazdır.

Sergi Alanlarını Havalandırmanın Önemi

Sergi alanları metrekaresi geniş alanların başında gelmektedir. Ama sergi alanları havalandırma sistemi belirleneceği zaman mekanın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Havalandırma sistemleri kurulacak olan yerin hava dengesi göz önünde bulundurularak yapılmalıdır.

Sergi alanları yangın gibi olumsuz durumlar karşısında dumandan korunacak şekilde tasarlanmalıdır. Bu işlem yapılırken mekanın yüksekliği de göz önünde bulundurulmalıdır. Alçak tavanlı yerler ve yüksek tavanlı yerlerde için havalandırma sistemleri farklı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Sergi alanlarında kullanılan havalandırma sistemleri ortamda toz toplama işlevini de gerçekleştirmektedir. Ortamda bulunan toz, kir gibi istenmeyen partiküllerden de ortamı temizlemektedir.

Bir ortamda solunan hava ne kadar kaliteli ise orada bulunan insanların sağlığı ve yaşam standartları da o kadar yüksek olmaktadır. Sergi ve fuar alanları kalabalık olduğu için ortamdaki oksijen miktarı düşük olabilmektedir. Bu yüzden ortamdaki taze havayı arttırmak hem de kişilerin ortamda daha sağlıklı ve konforlu bir şekilde vakit geçirmesini sağlamak için ortamdaki havalandırma sistemi en önemli detaylardan biridir. Havanın kalitesinin arttırılabilmesi için havalandırma işleminin profesyonel bir şekilde yapılması yeterli olacaktır.

Konforlu Sergi Alanı Havalandırma Sistemleri

Sergi ve fuar alanları için havalandırma sistemi doğru seçimle yapılmalıdır. Deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yapılması gereken havalandırma sistemleri sayesinde uzun vadede konforlu çözümler yakalayabilirsiniz. Hatta maliyetleri de düşürebilmek mümkün.

Sergi alanlarında havalandırma işlemi yapılırken, tasarım kısmında bazı etkenlerin göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Örneğin, sergi alanında kullanılan malzemelere dikkat edilmesi gerekmektedir. Ortamda yer alan sergilenecek ürünlerin farklı soğutma ve ısıtma ihtiyaçları olabilir. Bu yüzden uygun bir havalandırma sistemi kurulması gerekmektedir. Ortamın kapasitesi ve büyüklüğü de göz önünde bulundurularak uygun havalandırma işlemi yapılmalıdır.

Bazı sergi alanlarında yüksek hızda havalandırma üflemesine ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu gibi durumlar kimi zaman biraz gürültülü olabilmektedir. O yüzden yüksek hızda üfleme ihtiyacının gerektiği durumlarda gürültü oluşmaması için de gereken işlemler yapılmalıdır.

Sergi ve fuar alanlarında kaliteli bir havaya sahip ortam oluşturmak için mekana en uygun olan havalandırma sistemlerinin kullanılması gerekmektedir. Söz konusu fuar ya da sergiye ortalama olarak kaç kişinin ziyarete geldiği, ne sıklıkla ziyaret edildiği gibi detayların tümü havalandırma sistemleri gerçekleştirilirken dikkat edilmedi gereken detaylardandır. Mekandaki refahı ve üretkenliği arttırmak için büyük rolü olan havalandırma sistemleri sayesinde iç ortam için en gerekli atmosferi oluşturabilirsiniz.

Sergi alanları için havalandırma sistemleri alanında uzmanlaşmış ve bu işi en iyi şekilde gerçekleştirecek kişiler tarafından yapılmalıdır. Böylelikle beklenmedik durumlarla karşılaşma ihtimali düşecektir. Ayrıca maliyet konusunda da sürprizlerle karşılaşmamış olunacaktır. Doğru bir firmadan hizmet alınıldığı sürece sergi alanları havalandırma sistemleri konusunda herhangi bir sorun yaşandığı zaman ihtiyaç olduğunda kolay bir şekilde çözüm de bulunacaktır. Doğru bir seçim yaparak, yüksek verim almak mümkün. Sergi alanları havalandırma sistemleri ile ortamın hava kalitesini kolay bir şekilde iyileştirebilirsiniz. 

Toplantı Salonları Havalandırma Sistemleri
ÖNCEKİ YAZI
Fabrika Fanı
SONRAKİ YAZI