Değişim odaklı bir şirket olan ERF Group gelişen teknolojiye ayak uydurarak kendisini hep yenilemektedir. Ürünlerini yenilemek ve küresel ölçekte rekabet etmek şirketin en önemli misyonudur.

Türkiye'de fan ve salyangoz üretimi denildiğinde akla gelen ilk şirket ERF Group'tur. Yerel sermayeye katkıyı önemseyen ERF Group, profesyonel bir ekiple yoluna devam etmektedir. Özellikle fan üretiminde ve satışında Türkiye'nin öncü kuruluşlarından biri olma sıfatına sahiptir. Dökümhane, mekanik saha, statik boya ünitesi sahip olan şirket, tüm ürünleri kendi bünyesinde üretmektedir. Firma bünyesinde en çok talep gören ürünlerden biri de endüstriyel yani sanayi tipi fanlardır. Peki, özellikle santraller için kullanılan fanlar nasıl çalışmakta ve nasıl seçilmektedir?

Santral Fanları Nasıl Çalışmaktadır?

Genellikle üzerindeki kanatlar aracılığıyla havanın akışını sağlayan ve basınç farkı oluşturan cihazlar "fan" olarak tanımlanmaktadır. Ayrıca fanlar, büyük kanatları sayesinde kinetik veya statik bir enerji açığa çıkarmaktadır. Bu fanlar düşük veya orta basınçlarda yüksek verimlilik esası üzerine kurulmuştur. Bu verimliliği sağlayan bir devirdaim kapasiteleri bulunmaktadır. Santral fanlarında dışarıdan gelen hava temizlenirken içerideki havada da temiz bir akış sağlanır. Bu fanlar, ısı ve sese karşı duyarlıdır. Öne eğik sık kanatlı veya geriye eğik seyrek kanatlı şeklinde tasarlanmaktadır.

Santral fanlarında amaç; kullanılan alanda ısıtma, soğutma, nemlendirme işlemlerini hızlı ve etkili bir biçimde gerçekleştirmektir. ERF Group, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmasıyla sipariş edilen fanları en kısa sürede alıcısına ulaştırmaktadır.

Santraller için Doğru Bir Fan Seçimi Nasıl Yapılmaktadır?

Öncelikle fanın konacağı yer önceden belirlenmeli ve doğru bir biçimde tasarlanmalıdır. Basınç, malzeme durumu ve işletmenin mevcut durumu göz önünde bulundurularak doğru fan seçimi yapılmalıdır. Ortamın hava miktarı değeri hassasiyetle belirlenmelidir.

Yüksek sıcaklıklara karşın değişken kanatlı damperleri tercih etmek de akıllı bir çözüm olacaktır. Ayrıca fanın elektrikli motorları da yüksek verimlilikte seçilmelidir. Santral fanları seçilme özellikleri göz önünde bulundurularak kullanım alanınıza monte edilir. ERF Group fan seçiminde kararsızlık yaşayan müşterilerine de uzman ekibiyle destek olmaktadır.

Kalite ve Güvenin Adresi, ERF Group

Geniş bir alan için endüstriyel bir fana ya da bir santral fanına ihtiyacınız var. Bunun için öncelikle ERF Group ürün yelpazesini ziyaret etmelisiniz. Dünya çapında büyük üretim kapasitesine sahip olan ERF Group ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde cevap verecektir.

Kaliteli ve en seçkin malzeme ile üretilen santral için fanlara ERF güvencesi ile ulaşmak son derece kolaydır. Uzman ekiplerce ve kaliteli malzemelerden üretilen fanlar, uzun yıllar sizi yarı yolda bırakmayacaktır.

İhtiyacınız Olan Fana Ulaşmak Artık Çok Kolay

ERF group bünyesinde kullanım alanlarına ve işleyişlerine göre farklı model ve kalitede fanları bulmak mümkündür. Santral için fanlarda alanın büyüklüğü ve mevcut altyapısı göz önüne alınmaktadır. Santral tipi fanlarda en çok tercih edilenler ise klima santralleri fanları olmaktadır. Santral tipi fanların bir diğer ayağı ise SPA gibi alanlarda veya özellikle kapalı havuzlarda kullanılan havuz nem alma santralleridir. Bu fanlar genellikle sağlık amaçlı kullanılmaktadır.

Isıtıcı ve soğutucu bataryalara ve geniş filtre özelliğine sahip olan bu fanlara, ERF Group ürünleri arasında ulaşmak son derece kolaydır. Siteyi ziyaret etmeniz, mesaj atmanız veya aramanız yeterli olacaktır.

Santral Tipi Fanlar Nerelerde Kullanılmaktadır?

Santral tipi fanlar içinde klima santralleri esasen temiz havaya ihtiyaç duyulan her yerde kullanılmaktadır. Özellikle büyük hastanelerde, ameliyathanelerde, kapalı havuz ve SPAlarda kullanılmaktadır. Bu fanlar sayesinde ortam temiz havaya kavuşmaktadır. İmalat, satış odaklı çalışan ERF Group titizlikle ürettiği fan ve salyangoz gruplarını ihtiyaç sahipleriyle buluşturmaktadır.

Neden ERF Group ile Çalışmalıyız?

ERF Group demek her şeyden önce kaliteli üretim ve zamanında teslim demektir. Fan grubu, klima santrali, lazer kesim, dökümhane ve pek çok alanda hizmet veren bir şirkettir. ERF Group geniş bir üretim departmanına sahiptir.

ERF ile çalışmak sorgusuzca güvenmek, kaliteli malzemelerden üretilen ürünleri iç rahatlığıyla kullanmak demektir. Teklif için ERF Group sitesini ziyaret edip teklif formunu doldurmak yeterli olacaktır. Kısa sürede müşteri hizmetleri ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun ürün ve meblağlarla karşınıza çıkmaktadır.

Klima Santralleri Ne İşe Yarar, Kaliteli Klima Santraline Nasıl Ulaşılır?

Klima santralleri kapalı alanlardaki havayı soğutma ve nemlendirme amaçlı kullanılmaktadır. Bu sistemde esas kullanım amacı ortama taze hava kazandırmaktır. Bu sebeple de daha ziyade büyük laboratuvarlarda, ameliyathanelerde ve hastanelerde kullanılmaktadır.

Genel anlamda bir klima santrali; filtre, ısıtma ve soğutma sepantini, aspiratörden oluşmaktadır. Buna damper motoru ve vantilatör mekanizmaları eşlik etmektedir. Güçlü bir damper motoru, klima santralinde yüksek verimlilik elde etmek demektir. Vantilatör, içeriden dışarıya atılacak havada, aspiratör ise dışarıdan alınacak havada rol almaktadır.

Endüstriyel tip klima santralleri; tekstil, seramik, petrokimya ve kâğıt üretim sistemlerinde kullanılmaktadır. Bu tip fanlar özellikle de sanayi alanlarındaki aktif üretim için büyük önem arz etmektedir. Endüstriyel tip klima santralleri sayesinde içerideki hava ihtiyaca göre dengelenir. Her daim ortama taze hava akışı sağlanır. Nasıl bir tip klima santraline ihtiyacınız olursa olsun sizin için doğru adres, ERF Group güvencesi olacaktır.

ERF Group Size Neler Sunuyor?

Ulusal ve uluslararası alanda ERF Group, kendi üretim ve satış sektörünün önemli bir markasıdır. ERF Group'la çalışmak kaliteli hizmet almak, olası bir sıkıntıda uzman ekibi karşısında muhatap görmek demektir.

Kaliteli bir fan sahibi olmak isteyenler ERF Group'la e-katalog üzerinden sınırsız bir ürün yelpazesine ulaşmaktadır. ERF Group; Marka Tescil, Tasarım Tescil ve TSE belgelerine sahiptir. Şirket, kurulduğu günden bu güne uzman bir ekiple yoluna devam etmektedir.

3000 metrekare üretim departmanı sayesinde kendini sürekli geliştirmekte ve kaliteli ürünler ortaya çıkarmaktadır. Profesyonel ekibi ve güven odaklı çalışma prensibiyle sektörün öncüleri arasına girmeyi başarmıştır.

ERF Group'un geniş ürün yelpazesinde fan grubu, klima santralleri ve makine grubuna rahatça ulaşmanız mümkündür. Şirketin, İstanbul, Irak ve Tanzania'da aynı kalitede üç şubesi bulunmaktadır.

Hassasiyeti, hızı ve kaliteyi öncüleyen şirket, müşterilerine sadece bir adım mesafede bulunmaktadır. Niteliği yüksek ürünlere bütçe dostu fiyatlarla sahip olmak ERF Group güvencesiyle çok kolaydır.

Hava akışını sağlayan cihaz olarak tanımlanan fanlar için çok sayıda çeşit, site içerisinde mevcuttur. Fanın seçimi noktasında da uzman ekip, müşterilerine yardımcı olmaktadır. Bütçeye uygun ve kaliteli fanların birçoğunun kurulum ve sökümü oldukça kolaydır. Bu konuda da ERF Group uzman ekibiyle müşterilerine yardımcı olmaktadır.

E-katalog üzerinde tüm endüstriyel alanlarda kullanılabilecek fanlar mevcuttur. Ayrıca klima santralleri ve işleyişleri hakkında da detaylı bilgi sunulmaktadır.

Nasıl Teklif Alabilirim?

ERF Group'un kaliteli ürünlerine ulaşmak son derece basit birkaç adımı gerektirmektedir. Öncelikle ERF Group sitesine giriniz. Site içerisinden teklif-al butonunu tıklayınız. Karşınıza çıkan teklif formu içerisinde ad, soyad, firma adı, konu gibi bilgileri doldurmanız yeterli olacaktır. Ardından uzman ekip sizinle iletişime geçecek size de kalitenin tadını çıkarmak kalacaktır.

Salyangoz Fan ve Radyal Fan Arasındaki Farklar Nelerdir?
SONRAKİ YAZI