Havalandırma projelerinde fan seçimi çok önemlidir. Tamamen yerli kaynaklarla üretilen havalandırma sistemleri güvenle kullanılabilmektedir. Havalandırma sisteminin amacı, ortamda bulunan kirli havanın uzaklaştırılarak temiz havanın içeri alınmasını sağlamaktır.

Bu konuda öncü olarak sektörde bulunan ERF Group, uzun yıllardan bu güne kalite üretmektedir. Havalandırma sistemi kurulum hizmeti almak isteyenler internet erişimi sağlayarak hizmet alabilmektedir.

Firma uzmanları en kısa sürede tespit ve değerlendirme yaparak en uygun sistemi kurabilmektedir. Kurulumu yapılarak tam zamanında teslim edilen havalandırma sistemleri uzun yıllar güvenle kullanılabilmektedir.

Havalandırma Projelerinde Fan Seçimi Nasıl Yapılır?

Havalandırma sistemi özellikle fan imalatının endüstriyel alanlarında söz sahibi olmaktadır. Endüstriyel fanların çalışma sistemi bünyesinde oluşan basınç desteğiyle hava akış yönünü değiştirmektir. Bu tür fanlar endüstriyel alan ve fan ihtiyacı kapasitesine göre değişebilmektedir. Havalandırma projelerinde fan seçimi yaparken özen gösterilmesi gerekmektedir.

Havalandırma sistemi, kullanım alanlarına uyumlu kapasite ve sistemden beklentiler göz önünde bulundurularak kurulum yapılmalıdır. Havalandırma sistemlerinde fan Grupları geniş yer tutmaktadır. ERF Group fan çeşitleri;

 • Sirkülasyon fanları
 • Aksiyel fanlar
 • Radyal fan pervaneleri
 • Salyangoz fanlar
 • Çatı fanları
 • Kanal fanları
 • Jet fanlar
 • Alüminyum döküm gövdeli fanlar
 • Hücreli fan-aspiratörler
 • Plug fanlar

Ve Fan yedek parçaları olarak tanımlanabilmektedir. Her ürün teknolojik özelliklerine uygun alanlarda kullanılarak beklenen sonuç alınabilmektedir.

Havalandırma Sistemlerinde Fiyatlandırma

Havalandırma projeleri, yüksek mühendislik tasarımı gerektirmektedir. Özellikle Endüstriyel fanlar arasında salyangoz fanlar öne çıkmaktadır. Kurulum yapılmadan önce kurulum alanı ve sistem gereksinimleri hesaplanarak en uygun sistem önerilmesi gerekmektedir.

Endüstriyel havalandırma sistemleri üretici ve kurucu firması olarak çalışan Erf Group yüksek kalite hizmet vermektedir. Yerli sermaye yatırımcı firması olarak endüstriden tarıma, inşaattan havuz sistemlerine kadar havalandırma sistemi üretmektedir.

Endüstriyel fanlar havalandırma sistemlerinin en yaygın kullanım alanına sahip türleridir. Kanal sistemi havalandırma cihazları profesyonellik gerektirmektedir, genellikle salyangoz fan türleri kullanılarak hava sirkülasyonu sağlanmaktadır.

Amaç, kötü havayı dışarı atarak ortama temiz hava sağlanmaktadır. Satış ve kurulum aşamasında olduğu kadar satış ve kurulum sonrası da firma güvencesi bulunmaktadır. Bu da müşteri memnuniyeti kazandırmaktadır.

Endüstriyel Havalandırma Sistemleri

Endüstri alanlarında en önemli gerekesinim sağlıklı hava sirkülasyonu sağlanabilmesidir. Üretim özelliği ve kapasitesi farklılık gösteren endüstriyel fanlar, yüksek mühendislik değerlendirme ve tasarımı gerektirmektedir. En yaygın kullanılan havalandırma sistemi olarak aksiyal fan grubu bilinmektedir.

Endüstriyel fanların en belirgin özelliği, basınç oluşturarak hava akım yönünü değiştirmesidir. Bu cihazlar, hızlı ve güvenli hava transferi yapabilmektedir. Yüksek ısıya dayanabilme özelliğiyle ayrıca tercih edilmektedir. Kurulum ve kullanımı kolay olan aksiyal fanlar, uzun ömürlü cihazlardır. Aksiyal fanlar, kendi aralarında iki gruba ayrılmaktadır.

 • Klavuz silindir aksiyal fanlar
 • Pervane kanatlı aksiyal fanlar

Aksiyal fanlar arasında, pervane kanatlı aksiyal türü, kullanım alanı klimalar ve havalandırma sistemleridir. Ayrıca alçak, yüksek ve orta basınçlı ısıtma sistemlerinde de kullanılmaktadır. Klavuzlu silindir aksiyel fanlar ise, büyük hava debilerinde kullanılmaktadır. Kullanım alanları alçak statik basınca sahip alanlar olarak bilinmektedir.

Havalandırma Projeleri Arasında Radyal Fanlar

Radyal fanlar, havalandırma sistemlerinin özelliği havalandırma ve toz toplama olarak bilinmektedir. Düşük ve yüksek kapasiteli radyal fanlar arasından kullanıcı ihtiyacına göre seçim yapılmaktadır. Kullanım alanı ve amacına uygun olarak seçilen radyal fan güvenle kullanılabilmektedir. Radyal fan çeşitleri;

Öne eğik kanatlı radyal fan, alçak basınç üreten ürünlerdir, klimalarda kullanılmaktadır.

Eğimsiz radyal fan, paslanmaz özellikli ürünlerdir. Yüksek basınçlı klimalar ve fabrikalarda kullanılmaktadır.

Aerodinamik kanatlı tür radyal fan, büyük hava debilerinde ve havalandırma sistemlerinde kullanılmaktadır.

Geriye eğimli kanatlı radyal fan olarak bilinmektedir. Özel kurumsal iş yerleri ve fabrikalarda kullanılmaktadır.

Salyangoz Fanlar ve Fiyatlandırma

Salyangoz fan olarak bilinen havalandırma sistemleri, görsel olarak salyangoz kabuğuna benzetilmektedir. Genel olarak temizlik işlemlerinde kullanılmakta olup, üfleme ve emiş gücü göz önüne alınmaktadır. Salyangoz fanlar, fabrikalar, büyük ölçekli işletmelerde kullanılmaktadır.

Havalandırma sistemleri arasında yaygın kullanılan salyangoz fanlar, tavana, duvara montajlanabilmektedir. Yerde dahi kullanılabilme özelliğine sahip olan bu cihazlar emiş ve üfleme özelliğiyle temizlik yapabilmektedir. Taze hava alarak mevcut kirli havayı ortamdan uzaklaştırmaktadır.

Sağlıklı bir hava sirkülasyonu sağlayabilmenin ilk koşulu ürün ve işçilik kalitesine bağlıdır. Bu durumda ilk akla gelen güvenli adres ERF Grup olarak tanınmaktadır. Firma alanında yüksek eğitimli ve deneyimli personeli ve ileri üretim teknolojileriyle çalışmaktadır.

Havalandırma Projeleri Arasında Endüstriyel Fanlar

Endüstriyel fanlar olarak bilinen havalandırma sistemleri, ERF Grup tarafından üretilmektedir. Türkiye ve dünyanın pek çok yerine hizmet üreten firma ürünleri ihtiyaca göre planlanarak kurulum yapılmaktadır. Endüstriyel alanlarda yaygın olarak kullanılan endüstriyel fanlar, tüm yaşam alanlarında kullanılabilmektedir.

Hücreli fanlar, havalandırma sistemleri arasında geniş alanda kullanılmaktadır. Kanal tipi fanlar olarak tanımlanan hücreli fanlar, hem soğutma hem ısıtma yapabilmektedir. Aynı zamanda ortamdaki hava kalitesini iyileştirmektedir. Hücreli fanlar korunaklı üretim teknolojisi, kasnak ve kayışlarıyla sessiz olarak çalışmaktadır.

Kullanım alanları arasında hastane, okul, spor salonu, bankalar bulunmaktadır. Alışveriş merkezleri, toplantı salonlarında kullanılarak ihtiyaca cevap vermektedir. Filtreli ürünler olarak çalışması dolayısıyla dışardan alınan havayı ortama arınmış olarak iletmektedir. Hücreli fanlar, her geçen gün kullanım alanlarını genişletmektedir.

Endüstriyel Havalandırma Sistemlerinde Plug Fanlar

Plug Fan özellikleri, orta ve düşük basınçlı ortamlarda kullanılabilmesi bulunmaktadır. Kurulum ve kullanımı kolay cihazlar olarak plug fanlar, körüklü montaj paneli sayesinde hava sirkülasyonu sağlamaktadır. Endüstriyel fan olarak tanımlanan ileri teknoloji cihazları ERF Grup tarafından sektöre sunulmaktadır.

Yüksek kalite malzemelerle üretilerek sektöre sunulan ürünler, yüksek performanslı havalandırma ürünleridir. Üretim kalitesi yüksek ve güvenli havalandırma sistemleri olarak üretilen cihazlar kullanım alanına uyumlu olarak kurulmaktadır. Evrensel alanda söz sahibi ERF Grup, sektörün öncülerinden biri olarak çalışmaktadır.

Radyal fanlar arasında şapkalı türler, yüksek performanslı, ileri teknoloji ürünleridir. Üretici firma garantisiyle sahip olunabilecek tüm havalandırma sistemleri özel avantajlarla sunulmaktadır. Hava debisi yüksek alanlarda duruma uygun özellikli sistemler kurulması gerekmektedir.

Radyal fanlar arasında bulunan OBR metal gövdeli fan türü, kapalı alanlarda kullanılarak hava transferi sağlamaktadır. Seralarda, fabrikalarda, zeytin eleme makineleri, boyahanelerde güvenle kullanılabilmektedir.

ERF Grup Ürün Fiyatları

Havalandırma, mekanik saha, statik boya ve balans ayarlama bölümleriyle sektöre hizmet sunmaktadır. Uzun yılların tecrübesi ve profesyonel ekibiyle farkını kanıtlayan firma, üretim kalitesi ve teknoloji gelişimleriyle yoluna devam etmektedir. Preshane, lazer kesim ve büküm atölyeleriyle salyangoz fan ve türevleri imalatını yapmaktadır.

Global alanda söz sahibi olan ERF uluslararası standartlara uygun üretim yapmaktadır. Havalandırma sistemlerinde fan seçimi ve fiyatlandırma üretim, tasarım ve ürün kalitesine göre belirlenmektedir. ERF Grup sitesinden internet erişimi sağlanarak güvenle ürün tedariki yapılabilmektedir.

Kurulum ve kullanıma sunum teslimatı sözleşmeye uygun olarak yapılmaktadır. 3000 metrekarelik üretim alanı ve profesyonel ekibiyle üretim ve işçilik farkını kanıtlamaktadır. Yerli hammadde ve üretim teknolojileriyle üretilen havalandırma sistemleri bütün yaşam alanları ve endüstriyel alanlarda kullanılabilmektedir.

Fabrika, okul, hastane, AVM, iş merkezi, eğlence merkezi gibi tüm alanlarda havalandırma sistemi kullanılabilmektedir. Sistemden beklenen performansı alabilmek için ürün kalitesi fiyatlandırma tekniği ve ürün kalitesinin güven vermesi gerekmektedir.

Salyangoz Fan ve Radyal Fan Arasındaki Farklar Nelerdir?
SONRAKİ YAZI