Hamam havalandırma sistemleri, yüksek sıcaklığa ve nem oranlarına sahip hamamlarda uygulanmaktadır. Yapıları itibariyle hamamlarda havalandırma sistemine özen gösterilmesi gerekmektedir. Kullanıcıların sağlık ve konforları göz önüne alındığında, hamam havalandırma sistemi çok fazla önem kazanmaktadır. İstenen hava ve konfor ortamını oluşturan ERF Group hamam havalandırma sistemleri, ısı değerlerini stabil olarak sağlamaktadır.

Hamam Havalandırma Sistemleri Nedir

Hamamda sıcak su çok önemli olduğundan, buhar çıkışı gerekmektedir. Buharın etrafa dağılmaması ve bir noktada toplanması, ERF Group havalandırma sistemleri ile sağlanmaktadır. Stabil şekilde istenen hava kalitesi oluşturulmaktadır. Uzun ömürlü oluşları ile kullanıcılardan tam not alan ERF Group, hamam ve sauna gibi alanlarda havalandırma sistemleri ihtiyacını karşılamaktadır.

Hamam Havalandırma Sistemleri Kullanım Alanları Nelerdir?

Hamamların yanı sıra kapalı havuzlarda ve aynı zamanda sauna gibi alanlarda havalandırma sistemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Küçük ölçekli havuzlardan olimpik havuzlara kadar bütün ölçekli havuzlarda havalandırma sistemleri kullanılmaktadır.

Enerji tasarrufu sağlayan ERF Group havalandırma sistemleri, hamamdaki nem derecesini makul seviyeye indirmektedir. Ortam sıcaklığını da ayarlayan havalandırma sistemleri, taze hava salınımı yapmaktadır.

Havada maruz kalınan kirletici maddeleri kontrol altına alan havalandırma sistemleri, sağlıklı ve güvenli bir hamam ortamı sunmaktadır. Kirli iç ortam havasını ortadan kaldıran ERF Group hamam havalandırma sistemleri, diğer havalandırma sistemleri ile aynı çalışma prensibine sahip olmaktadır. Olası yangın ve patlama riskleri ortadan kaldırılmaktadır.

Hamam Havalandırma Sistemleri Nasıl Kurulur?

Özel sistemler kullanılarak ısıtılan hamamlarda, havalandırma sistemleri büyük bir ihtiyaç olmaktadır. Ziyaretçilerin bekledikleri hizmeti bulmaları için ERF Group hamam havalandırma sistemleri satın alınmaktadır.

Hamam havalandırma sistemlerinin kurulumu sırasında titiz davranılmaktadır. İlk olarak elektrik kablolarının kurulumu yapılmaktadır. Ardından ısıtma sistemi ve su boruları yerleştirilmektedir. Ev hamamları için de havalandırma sistemleri kurulabilmektedir.

Türk hamamları için önemli olan hamam havalandırma sistemleri, ısıtma ve soğutma sağlamaktadır. Mermer altına döşenen havalandırma sistemleri, buharın etrafa dağılmamasında önemli rol oynamaktadır. Eğlence amacı ile gidilen Türk hamamları, günlük hayatın stresinin atılmasını sağlamaktadır. Dinlenme ve rahatlama amacı ile hamama gelen müşterilerin sağlığı göz önüne alınarak hamam havalandırma sistemleri kullanılmaktadır.

Hamam Havalandırma Sistemleri Özellikleri Nelerdir?

Isı konforunu gerçekleştiren geri kazanımlı hamam havalandırma sistemleri, son derece modern olmaktadır. Çevre dostu olan hamam havalandırma sistemleri, uzun vadede tasarruf sağlamaktadır. Aynı zamanda bakım masrafları da son derece düşük olmaktadır. Yerde, duvarda ve göbek taşında ısıtma yapan hamam havalandırma sistemlerinin boyutu, hamamın büyüklüğüne göre değişmektedir.

Hamam kapalı bir ortam olduğundan, havanın temiz kalması gerekmektedir. İçeride bulunan kirli hava insan sağlığına zararlı olacağından, ERF Group hamam havalandırma sistemleri önerilmektedir. Her kullanım alanının kapasitesi farklı olduğundan, havalandırma cihazı boyutu değişiklik göstermektedir. Büyük ve küçük ölçekli bütün hamamlarda, havalandırma sistemleri kullanılabilmektedir.

Hamam Havalandırma Sistemleri Avantajları Nelerdir?

Rahatsız edici pis kokular, havalandırma sistemleri ile tahliye edilmektedir. Kesintisiz bir şekilde hamama temiz hava girişi gerçekleşmektedir. Her türlü patlama ve yangın riskleri ortadan kaldırılmaktadır. Kirletici olarak tanımlanan hamamlar, ziyaretçilerin gözünde daha iyi bir imaj kazanmaktadır. Müşteri beklentilerini sonuna dek karşılayan ERF Group havalandırma sistemleri, alanın büyüklüğü ve şartları göz önüne alınarak tasarlanmaktadır.

Temiz havayı içeri alan hamam havalandırma sistemleri, ortamdaki kötü havayı da dışarı çıkarmaktadır. Eski tip hamamlarda bile havalandırma sistemleri kullanılmaktadır. Hamamda konforlu koşullar sunan hamam havalandırma sistemleri, uzun süre otomatik bakım sağlamaktadır. Dünya standartlarında üretilen hamam havalandırma sistemleri için tüm mekanik tesisat mühendisliği çözümleri kullanılmaktadır.

Hamam Havalandırma Sistemleri Fiyatları

Dayanıklı ve sızdırmaz sistemler kullanılarak üretilen havalandırma cihazı, birçok testten geçirilmektedir. Estetik dokuyu tahrip etmeyecek şekilde monte edilen havalandırma cihazı, tüm ihtiyaçlara cevap vermektedir. Pratik ve güvenli bir ortam sunan havalandırma sistemleri, rutubeti engellemektedir. Belirli bir hız ile hava taşıyan havalandırma cihazı, nem oranını düşürmektedir.

Kurulumu doğru bir şekilde yapılan ERF Group havalandırma sistemleri, sorunsuz çalışmaktadır. Mekana özel keşif sonucunda havalandırma sistemleri için bir fiyat belirlenmektedir. Özellikle hamamın büyüklüğü ve tasarımı, hamam havalandırma sistemleri fiyatlarına etki etmektedir. Her zaman yüksek verimlilik sunan havalandırma cihazı, ideal hava koşullarını kolayca sağlamaktadır. Hamam gibi bütün işletmelerde havalandırma cihazı ihtiyacı bulunmaktadır.

Hamam Havalandırma Sistemleri Modelleri

Hamamlarda hava kalitesi her zaman kontrol edilemediğinden, ERF Group havalandırma sistemleri kullanılmaktadır. Hamamlara giden çok sayıda kişinin havadan rahatsız olmaması için havalandırma cihazı aktif olarak çalışmaktadır.

Aynı zamanda hastalık riskini ortadan kaldıran havalandırma sistemleri, tüm gün otomatik olarak hava akışı sağlamaktadır. Temiz hava standartlarına uyan havalandırma sistemleri, çeşitli hastalıkların oluşmasını önlemektedir.

ERF Group havalandırma sistemleri modellerini sürekli yenilemekte olup teknoloji geliştikçe çeşitleri artmaktadır. Yeni nesil havalandırma sistemleri, geniş hacme sahip hamamlar için uygun olmaktadır. Hassas hava kalitesi sensörleri sayesinde hamamda sıcaklık ve nem dengesi sağlanmaktadır. Ortamda çok fazla kirletici olması durumunda uyarı vermektedir.

Hamam Havalandırma Sistemleri Bakım ve Onarım

Havalandırma sistemleri düzenli bakıma ihtiyaç duymaktadır. Özellikle onarım maliyetleri göz önüne alındığında, bakımlarının aksatılmaması gerekmektedir. Havalandırma sistemlerinin bakım ve onarımı ERF Group tarafından gerçekleştirilmektedir. Kabin temizliği, hava filtresi temizliği ve soğutucu akışkan gaz kontrolleri yapılmaktadır. Aynı zamanda elektriksel ölçümler ve genel kontroller de yapılmaktadır.

Eğitimli teknik personeller, hamam havalandırma sistemlerinin bakımını gerçekleştirmektedir. Yıllık bakımlarının zamanında yaptırılması, oluşabilecek büyük arızaların önüne geçmektedir. Elektrik tasarrufu ve verimlilik için hamam havalandırma sistemlerinin bakımı aksatılmamaktadır.

Hava kanallarının ömrünün kısaltılmaması için bakımın ERF Group tarafından yapılması gerekmektedir. Periyodik bakım sırasında koruyucu kimyasallar kullanılmaktadır. Gereksiz onarım faturalarından kaçmak isteyenler, hamam havalandırma sistemleri bakımını yaptırmaktadır.

Neden ERF Group Hamam Havalandırma Sistemleri?

Güvenlik, konfor ve rahatlık için ERF Group hamam havalandırma sistemleri tercih edilmektedir. Isıtma ve soğutmanın basit ve ekonomik hale getirilmesini sağlayan ERF Group, gerekli deneyime sahip olmaktadır. Belirli bir hızda temiz hava taşıyan havalandırma cihazı, mühendis etiğine uygun olarak üretilmektedir.

Hamam gibi kapalı alanlarda gerekli olan havalandırma yapılmazsa, insan sağlığı ciddi zarar görmektedir. Küçük hamamlardan büyük hamamlara kadar hemen her yerde havalandırma sistemleri kullanılabilmektedir.

Havalandırma sistemleri için en ideal proje hazırlanmaktadır. Öncelikle bir keşif yapılarak durum analizi sonrası havalandırma sistemleri tasarlanmaktadır. Her zaman en iyisi düşünülerek havalandırma sistemleri tasarlanmaktadır. Pratik görevlere sahip olan havalandırma sistemleri, profesyonel görünüşü ile beğeni toplamaktadır.

Salyangoz Fan ve Radyal Fan Arasındaki Farklar Nelerdir?
SONRAKİ YAZI