Yuvarlak fan çeşitleri özellikle işletmeler tarafından en çok tercih edilen havalandırma ekipmanlarının başında geliyor. Özellikle kanal tipi olanları kullanıldığında çok verimli ve sessiz bir havalandırma çözümü sunan yuvarlak fanlar uygun fiyatlı olmalarıyla öne çıkıyor. Bu sistemler havayı tahliye edebildiği gibi ortama temiz hava girişi de sağlayabilirler. Radyal fanlar da yine büyük ölçekli sanayi tipi işletmeler tarafından hava kalitesini iyileştirmek maksadıyla kullanılan yuvarlak fan tipleri arasında yer alır.

Yuvarlak Fan ÇeşitleriYuvarlak fanlar yeterli miktarda havanın ortama girmesini ve arzu edilen bölgeye yönlendirilmesini sağlar. Kullanım alanına baktığımızda ise çoğunlukla büyük, endüstriyel binalarda tercih edildiğini görürüz. Aynı zamanda fabrika ve depo benzeri sanayi tipi işletmelerde de etkili bir havalandırma için yuvarlak fanların kullanıldığını söyleyebiliriz.

Yuvarlak Fanlar Nerelerde Kullanılır?

İsminden de anlaşılacağı üzere yuvarlak bir formda olan havalandırma fanları, bir bina veya ofisin havalandırma sisteminin bel kemiğini oluşturur. Tasarımı sayesinde havayı dairesel bir şekilde üfleyen veya aspiratör görevi üstlenerek tahliye edebilen yuvarlak fanlar ortamın hava akışını iyileştirme yeteneğine sahiptir. Büyük, kompleks tasarımlı binalarda sıklıkla tercih edilirler. Çok verimli bir şekilde ortamın havasını değiştirebilirler.

Yuvarlak fanların kullanıldığı yapılar ise kaba hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

  • Büyük ticari binalar, plaza ve iş hanları
  • Çok katlı ofis binaları, alışveriş merkezleri
  • Sanayi tipi işletmeler
  • Fabrika ve üretim hatları, özellikle hava kalitesini kontrol etmenin önemli olduğu yerler
  • Büyük kamu binaları, adliyeler
  • Hastane ve okullar

Yuvarlak fanların kullanıldığı havalandırma sistemleri, temiz havayı konumlandırıldıkları noktadan odalara dağıtırlar. Kontrol üniteleri sayesinde fanın dönme şiddetini ayarlama veya sıcaklık belli bir noktaya ulaştığında devreye girme gibi ayarlamaları yapabilmeniz mümkündür. Direkt olarak temiz hava akışını sağladığı için bu sistemler enerji verimliliğini iyileştirir ve daha ferah bir çalışma alanına kavuşmanızı mümkün kılar.

Yuvarlak Fanların Özellikleri Nelerdir?

Havalandırma sistemlerinin en önemli bileşenleri arasında sayabileceğimiz yuvarlak fanlar, havayı merkezden dışa doğru üfleyerek çalışır. Yüksek basınçla hava üfleyen ve yalnızca dakikalar içerisinde ortamın hava kalitesini iyileştirmeyi başaran bu fanlar merkez aks üzerinden temiz hava akışını gerçekleştirir. Toplanan bu temiz hava yuvarlak fanın dış çeperi üzerinden bulunduğu ortama üflenir.  

Sahip oldukları özel tasarım sayesinde yuvarlak tip fanlar düşük dönme hızlarında bile çok fazla hava üfleyebilirler. Bu fanlar akla gelebilecek birçok sanayi tipi işletmede tercih edilir. Nemli, kirli ve tozlu ortamlar da buna dâhildir. Örnek vermek gerekirse birçok personelin çalıştığı, hava kalitesinin önemli olduğu bir fabrikanın havalandırma sisteminde yuvarlak fan olmazsa olmaz.

Yuvarlak Fan Çeşitleri Nelerdir?

Kullanılacağı alanın nem ve kirlilik oranı, metrekare üzerinden büyüklüğü gibi değişkenlere göre ideal yuvarlak fan çeşidine karar verilebilir. Bu noktada herhangi bir danışmanlığa ihtiyacınız olursa ERF Group olarak size yardımcı olmaya hazırız.

En çok tercih edilen yuvarlak fan çeşitlerine baktığımızda ise kanal tipi aksiyel fanlar karşımıza çıkıyor. Gücü ve çapına göre fiyatı değişebilen bu fanlar kaliteli ve uzun ömürlü olabilmeleri için soğuk çekme DKP sac gövdeden imal edilir. Pervanede ise galvaniz kullanılır. Paslanma veya boya dökülmesi gibi olumsuzlukların yaşanmaması için gövdesi elektrostatik boya ile boyanan fanlar dıştan rotorlu bir motora sahiptir. Sessiz çalışacak şekilde optimize edilen bu motorların sargısı da bobin telinden imal edilmiştir.

ERF Group’tan satın alacağınız yuvarlak fan tiplerinin tamamı üretim hatalarına karşı 2 yıl boyunca garanti koruması altındadır. Bunun haricinde eğer kurulum veya kullanım noktasında herhangi bir talebiniz olursa yine bizlerle müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla iletişim kurabilmeniz mümkündür. Müşterilerimizin sadakatini satış sonrasında da sunmaya devam ettiğimiz bu etkili iletişim yöntemlerine borçluyuz.

Yuvarlak kanal tipi düz fanlar ise duvar bağlantı aparatları ile satılır. Bu aparat sayesinde fanı sabitleyip istediğiniz açı üzerine hava üfleyebilmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle belli bir bölgeye hava akışını yoğunlaştırmak istiyorsanız bu tip yuvarlak fanlar sizin için ideal seçim olabilir.

Aklınıza gelebilecek her türden yuvarlak fanların üretimini ERF Group olarak gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Ünü Türkiye sınırlarını aşan ve birçok ülkeye ihracat yapan firmamız müşteri memnuniyetini esas alarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Siz de müşterilerimiz arasındaki yerinizi hemen bugün alabilir, ihtiyaç duyduğunuz uygun maliyetli havalandırma çözümlerine kavuşabilirsiniz.

Bu arada eğer kullanım alanına göre ne tür bir endüstriyel yuvarlak fan alacağınıza henüz karar veremediyseniz hiç dert değil. Bizimle iletişim kurmanız halinde size en uygun modeli birlikte seçebiliriz. Kullanacağınız alanın büyüklüğüne göre uygun ölçülerde bir model mutlaka ürün gamımızda yer alıyordur. Ortamı etkin bir şekilde havalandırmak için kaç tane fan almanız gerektiği noktasında sizi yönlendirebiliriz.

Yuvarlak Fanın Faydaları Nelerdir?

Yuvarlak tip fanların sağladığı en büyük avantaj, kapladıkları yere göre çok yüksek hava akışı sağlama yetenekleridir. Düşük seviyede gürültü çıkaran ve çok verimli bir enerji sarfiyatı karnesine sahip olan yuvarlak tip fanlar, kompakt ve şık görünümlü olmalarıyla da öne çıkıyor. Zaten sırf bu sayede birçok farklı işletme, fabrika ve binada yuvarlak fanlar kullanılabiliyor. Kimi zaman kanal tipi kimi zaman da duvara monte şekilde yuvarlak fanlara birbirinden bağımsız binalarda rastlayabilmek mümkün.

Yüksek performans ve düşük enerji tüketimini gözeterek bir havalandırma çözümü sağlamak istiyorsanız tercihiniz mutlaka ERF Group tarafından üretilen yüksek kaliteli yuvarlak fan modellerinden yana olmalı. Satış öncesinde müşteri temsilcilerimizden merak ettiğiniz sorular hakkında bilgi talep edebilir, satış sonrasında da herhangi bir sorun yaşamanız anında destek alabilirsiniz.

Yuvarlak Fan Fiyatları

Endüstriyel ve sanayi tipi fan üretimi gerçekleştiren, tamamı yerli ve milli bir şirket olan ERF Group bünyesinde yuvarlak fan modelleri de yer alıyor. Satın alabileceğiniz farklı yuvarlak fan tipleri sayesinde uzun yıllar boyunca çalışma alanlarınızın ortamını havalandırma imkânını elde edebilirsiniz. Nemli, tozlu ve bunaltıcı ortamları daha temiz ve ferah hale getirmek son teknoloji yuvarlak fan modellerimizle pekala mümkün.

Peki, yuvarlak fan fiyatları ne kadar? Açıkçası bu soru müşterilerimiz tarafından sıkça soruluyor. Fakat ne yazık ki bir fiyat listesi paylaşabilmemiz mümkün değil. Bunun sebebi satışını yaptığımız yuvarlak fanların çok farklı model ve ebatlarda olması. Fiyatları öğrenmek için bizlerle iletişim kurmanız veya sitemizdeki “Fiyat teklifi al” formunu doldurarak sizi aramamızı beklemeniz gerekecek.

Bizden alacağınız fiyat teklifinin piyasa şartlarına göre gayet uygun olacağını ise rahatlıkla söyleyebiliriz. Güvenle ve sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz sessiz yuvarlak fan modellerimiz hâlihazırda ülkemizin birçok farklı şehrindeki müşterilerimiz tarafından tercih edilmiş durumdadır. Yurtdışına ihracat da yapan ERF Group tarafından üretilen küçük yuvarlak fanların boyundan büyük işlere imza attığı bilinen bir gerçek.

Gelin siz de hemen bugün bizimle irtibat kurun ve en uygun fiyat teklifini alın. Temin edeceğiniz dairesel fan modelleri ile çalışma alanlarını havadar ve ferah hale getirin. Satış sonrasında da herhangi bir sıkıntı yaşamanız durumunda garanti kapsamında ücretsiz tamir ve arıza tespit gibi avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Salyangoz Fan ve Radyal Fan Arasındaki Farklar Nelerdir?
SONRAKİ YAZI