Yüksek basınçlı körük fanlar isminden de anlaşılacağı üzere yüksek basınçla çalışan, çok güçlü olması sebebiyle genellikle işletme ve fabrikalar tarafından tercih edilen bir fan tipidir. Kirli havayı tahliye etme amaçlı kullanılan bu fanlara aynı zamanda "sentrifüj fanı" da denir. Basınç farkını kullanarak kirli havayı iterken temiz havanın ortama girmesini sağlarlar.

Tasarımı tıpkı bir salyangozun kabuğuna benzediği için zaman zaman salyangoz fan olarak adlandırılmasına da şahit olduğumuz bu fanlara birçok işletmede rastlayabilmek mümkün. Sahip olduğu 10-15 beygirlik motor gücü sayesinde kirli gazları, havayı ve tozu çalışma alanından hızlıca uzaklaştırmayı sağlayan fanların ısıtıcılarda kullanılmasına da şahit olabiliyoruz. Hem zamandan hem de paradan tasarruf edebilmeyi mümkün kılan yüksek basınçlı körük fanların üretimini ERF Group olarak gerçekleştiriyor ve dünyanın dört bir yanına ihracatını sağlıyoruz.

İsteğe bağlı olarak bu fanları soğutma ünitelerinde kullanabilmeniz de mümkün. Sahip olduğumuz zengin ürün kataloğuna göz atarak siz de yüksek basınçlı körük fanlar başta olmak üzere, ihtiyacınıza cevap verecek onlarca farklı fan tipi arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü olan, kaliteden ödün verilmeden geliştirilen yüksek basınçlı körük tipi fanlarımız yalnızca dakikalar içerisinde bir ortamın havasını değiştirebilme gücüne sahiptir.

Genel olarak bina ve fabrikalarda kullanılan körük fanların yüksek basınçlı olan versiyonlarına sanayi işletmelerinde rastlayabilmek de mümkün. Sektörün öncü markaları arasında yer alan ERF Group olarak bizler mümkün olan en uygun fiyatla, en kaliteli fan modellerini sizlerle buluşturma gayretindeyiz. Size özel havalandırma ve enerji verimliliği çözümlerinden faydalanmak için bizimle iletişim kurabilir, müşteri temsilcilerimiz tarafından merak ettiğiniz sorulara cevaplar alabilirsiniz.

Yüksek Basınçlı Körük Fan Çeşitleri

Daha önce de belirttiğimiz üzere yüksek basınçlı körük fan çeşitleri çoğunlukla sanayi tipi işletmeler tarafından tercih edilir. Ancak ihtiyaca göre ev içi ve çiftçilik ihtiyaçları için de bu fanlardan faydalanabilmeniz mümkün. Her sektörün kendine özgü ihtiyaçlarına cevap vermeyi başaran fan modellerimiz tamamen alüminyumdan imal edilir. Paslanmaz ve uzun yıllar boyunca görevini yerine getirebilir. Sahip olduğu delikli düz zemini sayesinde istediğiniz herhangi bir yere vidalayıp kullanabilirsiniz.

Endüstriyel mutfaklarda, ofis ve okullarda, restoran ve fabrikalarda kullanıldığını görebileceğiniz yüksek basınçlı körük fanların en büyük avantajı sahip olduğu düşük gürültü seviyesidir. Böylece etraftaki çalışanları rahatsız etmez.

Ayrıca fan sistemleri dayanıklı yapısı sayesinde yüksek basınca karşı mukavemet gösterir. Küçük modeller genelde ev tipi eşyalarda karşımıza çıkar.

Satın aldığınız körük fan çeşitlerini uzun yıllar herhangi bir sorun yaşamadan kullanmak istiyorsanız, mutlaka güvenilir ve sektörde isim yapmış firmalardan yana tercih kullanmanızda fayda olacaktır. Bu noktada bizim tavsiyemiz ERF Group'la çalışmanız yönünde. Türkiye sınırlarını aşarak dünyaya ihracat yapan ve birçok ülkede bayisi bulunan firmamız yüksek basınçlı körük fan modellerinin yanı sıra ihtiyaç duyabileceğiniz daha birçok fanın üretimini gerçekleştirmektedir.

Hem uygun fiyatlı hem de uzun ömürlü olan fan modellerimizi kolayca söküp başka bir alanda kullanmaya başlayabilmeniz mümkün. Bunun için ayaklarındaki vidaları geri sökmeniz yeterli olacaktır. Böylece ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir başka alanın havasını değiştirmeye başlayabilirsiniz.

Yüksek basınçlı havaya ihtiyaç duyabileceğiniz tüm üretim süreçlerinde ERF Group markasını taşıyan körük fanları güvenle tercih edebilirsiniz. Uzun yıllardır sektörde faaliyet göstermenin bir getirisi olarak alanında öncü konumuna yükselen şirketimiz, üretmiş olduğu bu dayanıklı fan modellerini dünyanın dört bir yanına ihraç etmektedir. Üstelik satış sonrası destek konusunda da gayet iddialıyız. Kurulum sonrası aklınıza takılan tüm sorularda bizi arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yüksek Basınçlı Körük Fan Nerelerde Kullanılır?

Daha önce bir marangozhaneye gittiyseniz makinaların havayı yüksek basınçla ittirme yöntemiyle odun kesme veya talaşları temizleyip toplama gibi işlemlerin yapıldığına şahit olmuşsunuzdur. İşte bunun için yüksek basınçlı körük fanlar kullanılır. Aynı şekilde demir çelik ve cam üretim sektörlerinin yanı sıra çimento fabrikalarında da yine karşımıza bol miktarda körük fan çıkar.

Hem fabrikanın havasını temizlemek hem de sağlığa zararlı ufak toz parçacıklarını bertaraf etmek için kullanılan yüksek basınçlı körük fanlar, ihtiyaç ve isteğe göre farklı büyüklüklerde üretilebiliyor.

Bunların haricinde bazen arabaların klima sistemlerinde de körük tipi fanların kullanıldığını gözlemleyebilirsiniz. Genelde küçük ölçekteki fanlar arabalarda yer alırken fabrikalarda daha büyük ölçekte salyangoz tipi fanlar karşımıza çıkar. Toz ve akarları temizlemek, talaşları toplayıp derlemek veya sadece sıcak havayı dışarı atmak için körük fanların kullanıldığını sıklıkla gözlemliyoruz.

Eğer sizin de fabrikalarınızda sürekli irili ufaklı artıklar ve tozlar ortaya çıkıyorsa veya kötü kokudan mustaripseniz, yüksek basınçlı bir körük tipi fan almak işinizi kolaylaştırabilir. ERF Group kalite ve güvencesiyle üretilen fanlarımız yalnızca dakikalar içerisinde ortamın havasını değiştirecektir. Kurulum ve teslimat sürecini beraber yürütebilmemiz için bizden fiyat teklifi almanız yeterli. Sektör standartlarıyla uyumlu fan modellerimiz sayesinde çalışanlarınız daha ferah bir ortamda mesailerine devam edebilirler.

Bunun haricinde kısaca özetlemek gerekirse yüksek basınçlı körük tipi fanların temel işlevleri aşağıdaki şekilde sıralanabilir:

  • Ortamdaki toz, talaş ve atıkları bertaraf etmek
  • Kirli hava ve gazları tahliye etmek
  • Isıtma ve soğutma
  • Filtreleme

Bazen bireysel müşteriler bize ulaşıp yüksek basınçlı fan modellerini çiftçilik alanında kullanmak istediklerini söyleyebiliyorlar. Mesela fındık kabuğu atıklarını süpürmek için bu fan modelleri gayet idealdir.

Dayanıklı ve paslanmaz yapısı sayesinde yıllara meydan okuyabilen, sanılanın aksine çok sesli çalışmayan ve kolayca taşınabilir olmasıyla tercih sebebi haline gelen fan modellerimize e-kataloğumuz üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Eğer belli bir modelle ilgili soru ve merak ettiğiniz detaylar varsa bizimle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin!

Sessiz çalışması, uzun yıllar görevini başarıyla yerine getirebilmesi, alüminyumdan imal edilmesi gibi avantajlarıyla öne çıkan yüksek basınçlı fan modellerinin birçok farklı teknik özelliği mevcut. Fan dönüş hızı, debi, harcanan enerji miktarı gibi teknik detaylara kataloğumuzu indirip ulaşabileceğinizi belirtmiş olalım.

Yüksek Basınçlı Fan Fiyatları

Gelelim en çok merak edilen soruların bir diğerine: Yüksek basınçlı fan fiyatları ne kadar?

Aslına bakılırsa bu sorunun tek bir cevabı yok. Çünkü ERF Group olarak yalnızca tek bir modelin üretimini gerçekleştirmiyoruz. Farklı istek ve ihtiyaçlara yönelik çeşitli büyüklük ve güçte modellerimiz olduğu için fiyatlarımıza müşteriye özel olarak sunmayı tercih ediyoruz.

Siz de "Bizimle iletişime geçin" sayfası üzerindeki formu doldurup telefon numaranızı bıraktığınız takdirde sizi arayabilir, uygun fiyatlarımızdan sizi haberdar edebiliriz. Ancak fikir edinmeniz açısından ev tipi basınçlı fan modellerinin sanayi tipi fanlara kıyasla daha uygun olacağını söyleyebiliriz. İşletmenizin büyüklüğü ve ihtiyacınıza göre fiyatlarda da artış söz konusu olacaktır.

ERF Group'tan satın alacağınız yüksek basınçlı fan modelleri çalışma alanı veya fabrikanızın havasını değiştirebileceği gibi, enerji tasarrufu yapabilmenizi de sağlayacaktır. Tüm gün boyunca kesintisiz çalışmasına rağmen performansından hiç ödün vermeyen modellerimiz KOBİ ve işletmelerin ihtiyaçlarına uzun ömürlü bir çözüm sunuyor. Detaylı teknik bilgiye kataloğumuz üzerinden ulaşabileceğinizi de yine bu noktada hatırlatmak isteriz.

Salyangoz Fan ve Radyal Fan Arasındaki Farklar Nelerdir?
SONRAKİ YAZI