Kanal fanlar, günlük hayatımızda sıklıkla tercih ettiğimiz ürünlerdir. Bulunulan ortama gerekli hava akışının sağlanması amacıyla kanal fan kullanımı yaygınlaşmaktadır. Fanlar yaygın olarak mekanın havalandırılmasında kullanılsa da son yıllarda elektrikli cihaz havalandırmalarında da sıklıkla tercih edilmektedir. Fanlar, birbirinden farklı özelliklere sahip çeşitleri ile öne çıkmaktadır. Fanların bu denli çeşitli olması, kullanım alanını ciddi oranda genişletmiştir.

kanal fanlar, kanal tipi fan

Çeşitli fanlar arasından, kullanım alanına ve amacına uygun tercih yapılması gerekmektedir. Fan çeşitleri arasında en çok öne çıkanlardan biri, kanal fanlarıdır. Kanal fanları, günümüzde yaygın olarak kullanılan ve fonksiyonel özellikleri ile dikkat çekenler modellerden biridir. Fanlar, ortamda ihtiyaç duyulan hava akışını sağlarken elektriğe ihtiyaç duymaktadırlar. Fanların üst kısmında yer alan pervane hareket ettikçe hava akışı da sağlanmış olmaktadır. Bu hareket fana statik ve kinetik enerji sağlamaktadır. 

Fanların çeşitlerine göre çalışma prensipleri farklılık göstermektedir. Her fan çeşidinin hareketi birbirinden farklı olduğu için sağlanan statik ve kinetik enerji oranlarında da değişiklik olmaktadır. Kanal fanlarının çalışma prensibi de pervanenin hareketine ve dolayısıyla ortaya çıkan enerjiye göre farklılık göstermektedir. Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek kanal fanları hakkında detaylı bilgi ve destek alabilirsiniz. İnternet adresimiz üzerinden sunduğumuz hizmetleri ve kaliteli fan çeşitlerimizi detaylıca inceleyebilirsiniz. Fanların kullanımı hakkında bilgi almak için de kolaylıkla bizlere ulaşabilirsiniz. 

Öne Çıkan Kanal Tipi Fanların Özellikleri

Fanların farklı kategorilere ayrılmasında pervane üzerindeki akış derecesi etkili olmaktadır. Kanal fanlarını, diğer fan çeşitlerinden ayıran da pervane hareketi ve ortaya çıkardığı enerjidir. Kanal fanlarının öne çıkan özelliklerini inceleyelim. Kanal fanlarının çalışma prensibine göre hava, fan miline paralel bir şekilde akış göstermektedir. Aynı zamanda hava doğrudan dışarı atılmaktadır. Kanal fanları da kendi içerisinde farklı özelliklere sahip çeşitleri ile dikkat çekmektedir. Kanatlı ve kovanlı kanal fanları olarak iki kategoriye ayrılmaktadır. 

Pervaneli yönlendirici kanatlı ve kovanlı fanların kanal fanları içerisinde yer almasının nedeni, boru biçiminde tasarlanmış olmalarıdır. Bu fan çeşitlerinde motor düzeneği bir boru kılıfının içerisinde fanla doğrudan bağlantı kurmaktadır. Bu fan çeşidine kanal fanları denilmesinin asıl sebebi, kurulan boru düzeneğidir. Fanların elde edildiği ana malzeme dikdörtgen veya kare şeklinde kullanılan galvaniz saclardır. Kanal fanlarında da birçok fan çeşidinde olduğu gibi basınç farkları oluşmaktadır. Bu basınç farklarının etkisi ile oluşan hava akışı eksenel yönde sağlanmaktadır. 

Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek birbirinden çeşitli fanları en güvenilir şekilde temin edebilirsiniz. Fanlarımızın kalitesi, bulunduğunuz ortamdaki hava akışının üst düzeyde gerçekleşmesini sağlamaktadır. Kanal fanlarının öne çıkan özellikleri ve avantajları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizlerle irtibat kurabilirsiniz. Uzman ekibimizden kanal fanlarının kullanım alanları ve kullanım şekli ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. İnternet adresimiz üzerinden firmamızın yıllara dayanan tecrübesini ve sunduğu hizmetlerin kalitesini görebilirsiniz. 

Kanal Tipi Fan Çeşitlerini İnceleyelim

Kanal tipi fan çeşitleri özelliklerine göre kendi içerisinde farklı kategorilere ayrılmaktadır. Pervane kanatlı tip, kılavuz silindir tip ve silindir kanatlı tip olarak üç farklı grupta karşımıza çıkmaktadır. Pervane kanatlı tip, adından da belli olduğu gibi pervane sistemleri ile öne çıkmaktadır. Pervane kanatlı tipin; alçak, orta ve yüksek basınçlı alanlarda kullanımı son derece yaygındır ve üst düzeyde performans göstermektedir. Pervane kanatlı kanal tipi fanlar daha çok genel ısıtma, iklimlendirme ve havalandırma gibi uygulamalarda tercih edilmektedir. Kanal tipi fanlar arasında pervane kanatlı tip, en yaygın olarak kullanılan modeldir. 

Silindir kanatlı tip, pervane kanatlı tipe göre daha dar bir kullanım alanına sahiptir. Silindir kanatlı tip, yalnızca alçak ve orta basınçlı alanlarda performans göstermektedir. Bu kanal tipi fan çeşidi, yüksek basınçlı sistemlerde tercih edilmemektedir. Silindir kanatlı kanal tipi fanlar, boyama ve kurutma kabinlerinin egzoz bölümlerinde üst düzeyde performans sağlamaktadır. 

Kılavuzlu silindir tip ise kanal tipi fanlar arasında diğerlerine göre daha az tercih edilmektedir. Çünkü kılavuzlu silindir tip, yalnızca alçak statik basınçlı sistemlerde öne çıkmaktadır. Bu kanal tipi fanlar, orta ve yüksek basınçlı sistemlerde istenilen performansı göstermemektedir. Kılavuzlu silindir tip, büyük hava debilerinin elde edilmesinde kullanılmaktadır. Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek kanal tipi fan çeşitleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Aynı zamanda kullanım alanınıza göre fan seçimi yaparken uzman ekibimizden gerekli desteği sağlayabilirsiniz. 

Kanal Tipi Fanların Kullanım Alanları

Kanal tipi fanların kullanım alanlarının geniş olmasının nedeni, son derece fonksiyonel özelliklere sahip olmasıdır. Kanal tipi fanlar, son derece kompakt yapıları ile öne çıkmaktadır. Aynı zamanda bağlantı yönü değiştirilebildiği için farklı alanlarda aynı performansı göstermektedir. Kanal tipi fanlar ister vantilatör ister aspiratör olarak kullanılabilir. Bu fan çeşitlerinin flanşlı bağlantılara sahip olması, kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Havalandırma sistemlerinde konforlu bir kullanım sunduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. 

Kanal tipi fanlar çalışırken ses çıkarmadığı için rahatsızlık vermemektedir. Aynı zamanda kanal tipi fanların devir ayarı kullanıcı tarafından yapılabilmektedir. Bu sayede fanın kapasitesi kullanıcı tarafından belirlenebilmektedir. Kanal tipi fanların pratik ve ayırt edici özelliklere sahip olması, kullanım alanlarının genişlemesini sağlamaktadır. Kanal tipi fanlar; iş yeri, ev, soyunma odası, tuvalet ve spor salonu gibi alanlarda havalandırma sağlaması amacıyla yaygın olarak kullanılmaktadır. 

Erf Group olarak sizler için birbirinden çeşitli fanları hazırladık. Firmamız üzerinden kullanım alanınıza uygun fan çeşidini kolaylıkla bulabilirsiniz. Kanal tipi fan çeşitleri arasından amacınıza uygun modeli, en uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz. Firmamız kalite garantisi sunduğu için fanlarımızı uzun yıllar boyunca sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Uzman ekibimizden fanların kullanımı hakkında destek alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi sahibi olmak için firmamızı ziyaret edebilirsiniz.