Alüminyum gövdeli fanlar, fan ürün grubunda  yaygın olarak tercih edilmektedir. Bu fan çeşidinin direnci oldukça yüksektir ve kendi içinde birçok çeşide ayrılmaktadır. Son yıllarda birçok sektörde alüminyum gövdeli fan kullanımı yaygınlaşmaktadır. Bunun nedeni ise, enerjiden yüksek oranda tasarruf sağlaması ve fonksiyonel özelliklere sahip olmasıdır. Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek alüminyum gövdeli fan çeşitleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda internet adresimiz üzerinden fan çeşitlerimizi ve sunduğumuz hizmetleri detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. 

alüminyum döküm gövdeli fanlar

Alüminyum Gövdeli Fanların Kullanım Alanları

Alüminyum gövdeli fanların kendi içinde çeşitlerinin olması, kullanım alanlarını ciddi anlamda genişletmektedir. Alüminyum gövdeli fanlar, tekstilden hayvancılığa kadar birçok sektörde kolaylık sağlamaktadır. Alüminyum gövdeli fanların kullanım alanlarını inceleyelim;

  • Isı sanayisinde, kazanlarda sıvı ve katı yakıt yakıldığında
  • İç mekanlarda hava akışının sağlanmasında
  • Kuyumculuk alanında kullanılan sanayi tipi makinelerde
  • Horoz ve tavukların yer aldığı kümeslerde
  • Seracılığın yaygın olarak yapıldığı alanlarda
  • Nem oranının fazla olduğu, rutubetli alanlarda
  • Maden ocaklarında
  • Üretim yapan birçok firmada yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kullanım alanı bir hayli geniş olan alüminyum gövdeli fanlar, günümüzde birçok çeşidi ile piyasaya sürülmektedir. Dolayısıyla firmalar, ihtiyaçlarına en uygun fan modelini kolaylıkla bulabilirler. Alüminyum gövdeli fanlardan üst düzeyde performans elde edilmesi için kaliteli olması gerekmektedir. Firmamız üzerinden en kaliteli ve uygun fiyatlı alüminyum gövdeli fan çeşitlerini temin edebilirsiniz. Uzman ekibimizle iletişime geçerek fan çeşitlerimiz ve kullanım şekilleri ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Firmamız bünyesinde birbirinden farklı fan çeşitleri mevcuttur. Fan çeşitlerinin her birinin özelliği farklı olduğundan kullanım alanına göre tercih yapmak son derece önemlidir. Firmamızı ziyaret ederek fan çeşitlerimizin özelliklerini detaylıca inceleyebilirsiniz. Yıllara dayanan tecrübemize dayanarak sizlere en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla sunuyoruz. Kaliteli fanlara sahip olmak için bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır. 

Alüminyum Fan Çeşitleri

Alüminyum fan çeşitleri arasında en çok öne çıkanlar; salyangoz fanlar, radyal fanlar, yüksek – orta – düşük basınçlı fanlar, aksiyel fanlar, blower’lar, körük fanlar olarak sıralanmaktadır. Radyal fanlar, güçlü gövde yapısı ile öne çıkmaktadır. Radyal fanlar hem metal hem alüminyum gövdeye sahip olabilmektedir. Fakat radyal fan çeşitleri arasında alüminyum gövdeye sahip modeller daha fazla tercih edilmektedir. Bunun nedenlerinden biri alüminyum gövdeli radyal fanların yüksek basınç ve sıcaklarda üst düzey performans göstererek çalışmasını sürdürmesidir. Aynı zamanda bu modeller, kompakt bir yapıya sahip oldukları için bulundukları bölgede alandan tasarruf sağlamaktadır. 

Fan çeşitlerinden bir diğeri ise aksiyel fanlardır. Aksiyel fanlar, pas ve korozyona karşı tam koruma sağlamaktadır. Aynı zamanda aksiyel fanların motoru, dıştan rotorludur. Aksiyel fanların ayırt edici özelliklerinden biri hançer kanat yapıya sahip olmasıdır. Bu yapısı sayesinde üst düzeyde performans göstermektedir. Aksiyel fanlar yaygın olarak atölye havalandırmaları ve kaynak makinelerinin soğutulması gibi alanlarda tercih edilmektedir. 

Firmamız üzerinden birbirinden kaliteli ve geniş kapsamlı özelliklere sahip fan çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Firmamız olarak fan alanında farkımızı ortaya koyduğumuz için gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz. Uzman ekibimizle iletişime geçerek fan kullanımı ile ilgili destek alabilirsiniz. Aynı zamanda firmamız kalite garantisi sunduğu için fanlarınızı uzun süre boyunca arıza yaşamadan kullanabilirsiniz. Hizmetlerimizi incelemek için firmamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Salyangoz Fanların Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Görünüş olarak salyangoz kabuğunu andıran radyal fanlar, salyangoz fan olarak tanımlanmaktadır. Salyangoz fanların çeşitleri oldukça geniştir. Alçak – yüksek basınçlı fanlar, körük fanlar ve tek emişli radyal fanlar, ‘salyangoz fan’ kategorisi altında toplanmaktadır. Salyangoz fanlarda hava merkez noktasından alınmaktadır ve basınç oranı gitgide yükseltildikten sonra hava dışarı salınmaktadır. Endüstriyel fanların tüm çeşitleri arasında en çok öne çıkan, üst düzeyde dayanıklılık gösteren ve en sık tercih edilen model, salyangoz fanlardır. 

Salyangoz fanların çeşitleri ve özellikleri son derece geniş olduğundan kullanım alanları da oldukça yaygındır. Dıştan rotorlu motora sahip salyangoz fanlar daha çok ortamda bulunan tozu, parçacıkları temizlemek için tercih edilmektedir. Salyangoz fanlar, endüstride soğutma ve kurutma fanı olarak da üst düzey performans göstermektedir. Kısacası salyangoz fanlar, endüstriyel fanlara ihtiyaç duyulan her alanda ilk tercih olarak kullanılmaktadır. 

Erf Group olarak sizler için birbirinden çeşitli ve kaliteli fanları hazırladık. Firmamız üzerinden salyangoz fan çeşitlerinin en kalitelilerine en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda firmamız bünyesinde yer alan fanlar, birbirinden farklı özelliklere sahip olduğu için kullanım alanınıza en uygun modeli kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi sahibi olmak ve fanların kullanımı hakkında destek almak için uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.