Havalandırma sistemleri ortamdaki kirlenmiş havayı temizler dış ortamdaki temiz havanın iç ortama aktarılmasını sağlar. Bu yüzden birçok alanda havalandırma sistemleri oldukça önemlidir. Sağlık ve konfor için vazgeçilmez mekanik sistemlerdir.

Süpermarket Havalandırma Sistemleri

Bazı alanlarda havalandırma sistemlerine çok daha fazla ihtiyaç duyarız. Bu alanlardan biri ise süpermarketlerdir. Yüzlerce insanın sürekli sirkülasyon halinde olduğu alanlardır. Ürün kalitesi ve müşteri rahatlığı sebebi ile düşünülmesi gereken ilk konu havalandırma sistemleridir.

Toplu yaşam alanlarından biri olan süpermarketler için sağlıklı bir ortam oluşturmak şarttır. Bunun için ihtiyaç duyulan ise havalandırma sistemleridir.

Süpermarket Havalandırma Sistemleri Çeşitleri

Standart tip, karbon filtreli ve elektro statik havalandırma sistemi olarak üç çeşit bulunmaktadır.

  • Standart Tip: Standart tip havalandırma sistemi davlumbaz, kanal sistemi, kartuş filtre ve yüksek yoğunlukta doldurulmuş karbon filtrelerden oluşmaktadır. Filtrelenerek kirli hava dışarı atılır.
  • Karbon Filtreli Havalandırma: Bu havalandırma sisteminin standart tip havalandırma sisteminden farkı bulunmamaktadır. Emiş gücü ve süresi manuel olarak hesaplanabilmektedir.
  • Elektro Statik Havalandırma Sistemi: Elektro statik havalandırma Sistemi ESF olarak özel bir sistem bulundurur. Yağ buharı ve kötü kokuları baca sistemine ihtiyaç duymadan dışarı atar. Emiş gücü ve hızı manuel olarak ayarlanabilmektedir.

Süpermarketlerde Havalandırma Sistemleri Önemi

Süpermarketlerde havalandırma sistemleri ısı dengesini sağlamak sıcaktan korunmak için kullanılmaktadır. Kapalı alanlar dışarıdan daha sıcak olur bu sebeple marketler ve buna benzer alanlarda havalandırma sistemleri tercih edilir. Özellikle süpermarketlerde ürünlerin taze ve sağlıklı kalabilmesi için havalandırma çok önemlidir. Kesintisiz bir şekilde market ortamına temiz hava girişi sağlamakla birlikte, kirleticilerden uzak tutarak koruma ortamı oluşturur.

Marketlerde bulunan havalandırma sistemi sayesinde ortamdaki hava sürekli yenilenir. Oluşabilecek olumsuz durumlara karşı da koruma sağlar. Marketlerde oluşabilecek pis kokuların önüne geçer. Ürünleri korumasının yanında çalışan personelin ve gelen müşterinin sağlığını ve konforunun gözetilmesi için havalandırma sistemleri gereklidir.

Süpermarketler için Havalandırma Sistemi Seçimi

Süpermarketler için havalandırma sistemi seçilirken yapı ve işlevi açısından düşünmek önemlidir. Genel ihtiyaç ürünlerinin ve gıdaların yer aldığı insan yoğunluğunun çok olduğu süpermarketler ve yapı araç gereçlerinin bulunduğu daha çok çeşit içeren ve alışveriş sürelerinin çok daha uzun olduğu geniş alana sahip süpermarketler vardır. Bu iki farklı süpermarketin havalandırma sistemleri için seçimler muhakkak farklı olacaktır.

Süpermarketlerin işlevleri bu noktada çok önemlidir. Havanın sirküle edilmesi gereken alanlar doğru tespit edilmelidir. Alınması istenen verime göre seçimler yapılması uygun olacaktır. Süpermarketler için en temel tercihler bulunan ürünlerin tüm tazeliğini ve sağlığını korumasını sağlamak ve gelen müşterilerinin konforunu göz önünde bulundurmaktır.

Kapalı alanda hava akışının olmadığı her yerde temiz hava oluşturacak bir havalandırma sistemine ihtiyaç vardır. Bunalmadan ve kirli havayı uzun süre maruz kalmadan çalışmak için havalandırma sistemleri hayat kurtarıcıdır.

ERF Grup Havalandırma Sistemi

Havalandırma sistemleri yaşam alanlarının vazgeçilmezidir. Konforlu ortamlar oluşturmanın ilk adımıdır. Ortak kullanım alanlarının ve kapalı alan mekanlarının içerisinde havalandırma sistemi olmadığı sürece yaşamak imkansız hale dönüşebilir. Temiz hava ve ferahlık hissi gibi ihtiyaçları karşılayan havalandırma sistemleri için ERF Grup olarak sizlere en kalite hizmeti sunuyoruz. En iyi koşullarda yaşayabilmeniz için son teknoloji üretimler geliştiriyoruz. İstediğiniz alana en uygun havalandırma sistemini seçmenizi sağlıyoruz.

Tecrübeleri personellerimiz ile birlikte siz değerli müşterilerimize güvenli hizmet verebilmek için çalışmaktayız. Tüm sorularınız için web sitemiz üzerinden bizimle kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. Süpermarket havalandırma sistemleri için en uygun adrestesiniz.

Sağlıklı ve konforlu tüm yaşam alanları için ERF Grup yanınızda!

Salyangoz Fan ve Radyal Fan Arasındaki Farklar Nelerdir?
SONRAKİ YAZI