Salyangoz fanlar, bulunan hava kanalının taze hava üflemesi veya içeride var olan kirli havanın tahliyesi için kullanılan madde ile kare kesitli, daire şeklinde hava kanallarının birbirine bağlı olduğu bir havalandırma ünitesi olarak bilinmektedir. Bu fanların birbirinden farklı özelliklere sahip pek çok çeşidi bulunmaktadır. Hepsinin ayrı ayrı fonksiyonları bulunur.

Sağlamış oldukları basınç aralıkları ve debi, bu ürünlerin sınıflandırılması konusunda belirleyici rol oynamaktadır. Üfleme ve emiş gücü söz konusu olduğunda kullanıldığı alanlar farklılık gösterir. Salyangoz toz toplama fanları sık ve seyrek kanat şeklinde üretilir ve bu şekilde farklı çeşitlere ayrılır.

Salyangoz Fan Nerelerde Kullanılır?

Salyangoz fan çeşitleri olarak öne çıkan alçak basınçlı, orta basınçlı ve yüksek basınçlı fanların her birinin işlevi birbirinden farklıdır. Alçak fan çeşidi alanın havalandırması amacıyla kullanılan ve genelde duman ile birlikte tercih edilen bir fan çeşididir. Bu fanlar partikül, talaş, pamukçuk, atık hava ve toz toplama ile bu maddelerin bir bölgeden başka bir bölgeye taşınmasına olanak tanır. Bu fan türleri çoğunlukla ağır sanayi ortamlarında kullanılır. Boya fırınları, ocaklar ve tekstil sektöründe de bu fan sistemi oldukça hayati bir ihtiyaç olarak kullanılır.

Salyangoz fan, sanayi alanında hayatı büyük oranda kolaylaştıran işlevsel bir üründür. Ayrıca endüstriyel ortamlarda büyük bir göreve sahiptir. Bu ortamlarda mevcut bulunan yoğun ve ağır maddelerin temizlenmesini sağlar. Pervane kısmı sık aralıklarla tasarlanmıştır ve geriye yatık şekilde bulunur. Aynı zamanda kurulumu çok kolay bir üründür. Saatlerce kurulum yapmak için vakit kaybetmenize gerek kalmaz. Salyangoz toz toplama fanını kısa sürede kurup kullanmaya başlayabilirsiniz.

Salyangoz fan, kullandığınız alanda bulunan tüm toz parçacıklarını yüksek performansla toplayarak bu temizleme sürecinde en büyük yardımcınız olacaktır. Toz, partikül, talaş, pamukçuk gibi maddelerin endüstriyel alanlarda ve sanayi çalışma yerlerinde temizlenmesi çok büyük vakit aldığından zorlayıcı olabilir. Temizlemekle uğraşırken, yapmanız gereken diğer işlerin aksaması kaçınılmazdır. Bu vakitlerde diğer işlerinize yoğunlaşıp, temizleme işlerinizi çok kısa süre içerisinde halledecek bir ürüne ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu yüzden bu atıkları nasıl temizlemek gerektiği konusunda kararsız kaldığınızda, salyangoz toz toplama fanı kurtarıcınız olacaktır.

Özellikle sanayi çalışma alanlarında bir ürünü üretirken, bu üründen arta kalan toz parçacıkları insan sağlığı için doğrudan tehlike oluşturmaktadır. Temizlemek için bireysel olarak harekete geçmek ise çalışma düzenini sekteye uğratır. Bu sebeple salyangoz fan, endüstriyel çalışma ortamlarında mutlaka olması gereken bir üründür. Çalışırken işlerin çok kısa zamanda bitmesini ve çok daha kaliteli ve verimli üretim gerçekleşmesine olana tanır. Firma sahiplerinin iş ortamında sıklıkla rağbet gösterdiği bu fanlar, herkesin memnun kalacağı niteliklere sahiptir.

Sadece montaj değil kullanım olarak da çok basit olan bu fanlar farklı basınç sistemleri ile kullandığınız alanın toz oranına göre basınç ayarını tercih etmenizi sağlar. Birbirinden farklı devir sistemlerini kullandığınızda, yüksek devirde çalıştırabilir ve bulunan zararlı maddelerden zahmetsiz bir şekilde kurtulabilirsiniz. 

Bu ürünlerin dikkat çeken bir diğer özelliği ise gövde kısımlarının sacdan yapılması ve akuple motor özelliğine sahip olmasıdır. Bu sayede ortamda yer alan zararlı maddeleri başka bir alana taşıyarak, onları başka bir amaç için kullanılabilir hale getirmektedir. Salyangoz fan bu gibi ihtiyaç duyduğunuz temizleme işlemlerinde en büyük yardımcınız olacaktır.

Salyangoz fanlar, içinde barındırdığı salyangoz hava motoru ile çok yüksek çekim gücüne sahiptir ve görünümü bir salyangozu andırır. Salyangoz fan çeşitleri söz konusu olduğunda, aralarında en güçlü çekim gücüne sahip olan havalandırma fanıdır. Önüne atılan tüm toz parçacıklarını, kâğıt ve benzeri atıkları son derece yüksek bir güç kullanarak içine çeker. Bu anlamda salyangoz motor gücü, salyangozun içinde bulunan motor büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir diyebiliriz.

Salyangoz Fan Fiyatları

Salyangoz fan fiyatlarında birçok belirleyici unsur bulunmaktadır. Bu unsurların en başında ürünün motor gücü gelir. Bir salyangoz fanının fiyatı, motor gücünün büyüklüğüne bağlı olarak yükselecektir. Salyangoz toz toplama fanı sektöründe en dikkat çeken ve işlevsel yönüyle ön plana çıkan fan çeşidi salyangoz havalandırma fanıdır. Bu ürünler toz toplama sistemlerinde çok sık tercih edilir. Toz emici özelliğe sahip olduğundan, fabrika ve işletmelerin temizliğinde olmazsa olmazdır.

Salyangoz fan seçimi yaparken ürünün dayanıklılığı ve sürekliliği göz önünde bulundurarak karar verilmesi en sağlıklısı olacaktır. İlk etapta güvenilirlik, ön planda tutulmalıdır. Ayrıca insan sağlığı açısından en uygun fan çeşidi hangisi ise ona yönelmek çok önemlidir. Bu ürünlerin sağlam çelik malzemeden üretilmiş olması, özel olarak üretilen rototlar sistemin kalite standartlarını ortaya koymaktadır.

Salyangoz fan sistemi seçenekleri büyük ya da küçük alanlarda, sanayi ve fabrika gibi temizliği sağlamanın zor olduğu çalışma ortamlarında havalandırma işlevini sağlayarak bu ortamların temiz hava ile en kolay şekilde buluşmasını sağlar. Kullanacağınız alanın tüm özelliklerini göz önünde bulundurarak, salyangoz fan sistemi tercihinizi yapabilirsiniz. Nitekim endüstriyel alanlar bu salyangoz fanların kullanımı için son derece elverişlidir. Ağır sanayi maddelerini en doğru biçimde temizleyecek sistem sadece salyangoz fan çeşitlerinde bulunmaktadır. Yer, tavan ya da duvar gibi alanlara çok basit şekilde monte edilebilir olması, dilediğiniz her an satın alıp kullanmaya başlamanız açısından önemlidir.

Salyangoz Fan Çeşitleri ERF Group’ta

Salyangoz fan çeşitleri arasında tercih yapmadan önce, kullanacağınız alan hakkında doğru bilgi birikime sahip olup ona uygun ürün tercihinde bulunmanız gerekir. Bununla beraber salyangoz fan satın aldığınız firmanın güvenilir olduğundan emin olmak çok önemli bir husustur. Uygun fiyatlı diye rağbet edilen salyangoz toz toplama fanları, kısa sürede arıza verebilir ve sizi her anlamda zarar uğratabilir.

ERF Group, bu noktada aradığınız özelliklere sahip fan çeşitlerini rahatlıkla bulabileceğiniz, uzun yıllardan beri bu sektörde hizmet veren nitelikli bir firmadır. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmamızın sizlere sunduğu tüm ürünlerde dayanıklılık ve kalite ön planda tutulmaktadır. Geniş ürün seçeneklerinin yer aldığı ERF Group web sitemize göz atarak, salyangoz toz toplama fanını kullanmak istediğiniz alanın özelliklerine uygun olan modellere hemen sahip olabilirsiniz.

Kolay alışveriş ve kaliteli hizmet anlayışı bizim çalışma prensibimizdir. Sizde şimdi üst düzey kalite standartlarında ürün deneyimini ERF Group’un uzun yıllara dayanan çalışma tecrübesi ışığında kullanmak için web sitemizi ziyaret edin. ERF Group, aradığınız her üründe en çok niteliğe önem veren tek firmadır.

Salyangoz Fan ve Radyal Fan Arasındaki Farklar Nelerdir?
SONRAKİ YAZI