Jet Fanlar, Jet Fan Çeşitleri

Jet fan, genellikle otoparklardaki hava transfer araçlarıdır. Çalışma sistemi egzoz gazalarının dışarı atılmasını sağlayabilmek amaçlıdır. Şaftlarına hava ve duman damperleri yerleştirilerek taze havanın içeri egzoz havasının dışarı transferi sağlanmaktadır. Jet fanlar, radyal tasarımlı ve Aksiyal tasarımlı olarak farklı konfigürasyonlarda üretilmektedir. Asıl görevi katlar arasında hava dolaşımını kusursuz sağlamasıdır.

Jet Fan Ne İşe Yarar?

Jet fanlar, üretim tekniği ve kullanım amacına uygun olarak çalışan hava transfer araçlarıdır. Duman tahliye işlemi yapabilmek ve ortama sağlıklı hava taşıyabilmekten sorumlu cihazlardır. Gövdesi galvaniz sacdan imal edilmektedir. Sac kalınlığı 2mm dir. Pervanenin her iki tarafında yuvarlak susturucu sistem bulunmaktadır. Elektrik motorları ise 120 dakika süreyle çalışacak ve 300° sıcaklığa dayanacak güçtedir. Pervanelerin üretim tekniği açı ayarlayabilme olanağı vermektedir. 

Alüminyum kullanılarak üretilen fanlara kızaklar yardımıyla müdahale edilebilmektedir. Fan ve motor bölümlerinde bulunan kızaklar gerekli müdahaleye izin vermektedir. Jet fan sistemleri, hava çıkışını daha ileri taşıyabilmek için yivlerle desteklenmektedir. Hava çıkış noktalarında bulunan yönlendirme flapları yardımıyla hava istenen noktaya taşıyabilmektedir. Jet fanlar otoparklara kurularak, hava kalite ve duman detektörleriyle çalışmaktadır. Jet fanlar, otopark katları, karayolu tünelleri, demiryolları ve maden ocaklarında kullanılmaktadır.

Jet Fan Çeşitleri Nelerdir?

Jet fanların, kullanım alanı ve ihtiyaca göre türleri bulunmaktadır. Taze hava-basınç cihazları, egzoz gazı kontrolü cihazları, patlamaya karşı korumalı jet fanlar, ısı kayıplarını önleme özellikli jet fanlar, sığınaklar, otoparklar, çatılar ve mutfaklar için üretilen yüksek teknik özellikler taşıyan cihazlardır. Uluslararası standartlara uyumlu olarak üretilen jet fanlar geniş kullanım alanına sahiptir. Üretim teknolojisi ve işlev güçleriyle hayati öneme sahiptir. 

Jet fanlar, yaygın kullanımda bulunan Radyal pervaneli jet fanlar ve Pervaneli direk Akuple jet fan olarak iki türde bulunmaktadır. Çift yönlü Aksiyal pervaneli direkt akuple jet fanlar, 300 ile 400c° ısıya dayanıklı olarak 2 saat çalışabilmektedir. Kullanım durumu ve yerine göre tek yönlü ve çift yönlü olarak üretilebilmektedir. Radyal pervaneli jet fanlar; düşük yüksekliklerde kullanılmaktadır. Yüksekliği 2,4metreden az olan alanlarda kurularak güvenle kullanılmaktadır. F400- 120 – F300-120 modelleri firma üretimleri arasında bulunmaktadır. 300- 400c° ısıya dayanıklı olarak 2 saat kesintisiz çalışabilmektedir. 

Jet Fanlar Nerede Kullanılır?

Jet fan sistemleri kullanımı, yüksek yapıların kurulmasıyla birlikte hızla artmaktadır. Otopark havalandırma sistemlerine ilaveten metrolar ve karayolu tünellerinde güvenle jet fanlar kullanılmaktadır. Hava kanalı bağlantıları olmadan da otoparklarda, efektif – ekonomik jet fan kurulumu yapılabilmektedir. Fan sistemleri belirli konfigürasyonlarda montajlanarak etkileşim mesafesi ayarlanabilmektedir.

Şaftlar desteğiyle dairesel atışlı hava sirkülasyonu sağlanmaktadır. Olası yangın durumunda en yakın jet fanlar, yüksek devirlerde çalışarak duman ve alevleri dışarı yönlendirebilmektedir. Böylece can ve mal güvenliği sağlanabilmektedir. Jet fan ya da endüstriyel fan ihtiyaçlarınız için ERF Grup desteği alabilirsiniz. Yüksek kalite ve güvenli üretimleriyle müşteri memnuniyeti kazanan firma güncel teknolojilerle üretim yapmaktadır. 

Jet Fan Sistemleri

Jet fanlar, hava transfer ürünleri olarak yüksek verimli ürünlerdir. Kullanım amacına uygun özelliklerde kurularak maksimum verim alınmaktadır. ERF Grup üretim bandında bulunan jet fanlar, çatı fanları ve endüstriyel fan ihtiyaçlarınızı güvenle karşılayabilmektedir. Kalite ve ürün güvenliğinden ödün vermeden üretimlerine devam eden ERF havalandırma sistemlerinde sektörün öncülerindendir.

Çatı tipi, duman atışlı fanlar, yatay atışlı, radyal çatı, dikey atışlı çatı fanları gibi ürünleri bulunmaktadır. Her biri kendi alanında yüksek verimli fan türlerinden siz de ihtiyaçlarınızı tedarik edebilirsiniz. Uzman kadrosu ve güncel teknoloji üretimleriyle yoluna devam eden firma güven ve kalite konusunda rakip tanımamaktadır.