Isı geri kazanım cihazı temiz ve yaşanabilir bir ortam oluşturmak için, enerji tasarrufu sağlayan mekanik havalandırma cihazlarıdır. Genel olarak taze hava ihtiyacı olan konut, ofis, iş yeri gibi ısıtma, soğutma işlemleri yapılan tüm mekanlarda kullanılabilir.

Isı geri kazanım cihazlarının detaylı olarak ne işe yaradığını açıklayacak olursak, temelinde temiz bir ortam yaratmak oluşturmanın olduğunu söyleyebiliriz. Isı geri kazanım cihazları ortamdaki atılması gereken egzost havasının dışarıya aktarılmasını sağlamanın yanı sıra, iç ortamın da ihtiyacı olan taze havayı da elde etmeye yardımcı olmaktadır. Tüm bunlar enerji tasarrufuna uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Bu işlem sırasında, yani egzost ve taze hava sirkülasyonu yapıldığında ısı yüklü olan havadaki enerjinin taze havaya geçmesi sağlanmaktadır.

Isı Geri Kazanım Cihazlarının Avantajları Nedir?

Özellikle kış mevsiminde bazen bazı ortamlarda oldukça fazla soğuma hissi yaşanabilmektedir. Buna ofis, sinema salonu gibi yerleri örnek verebiliriz. Bu durum iç ortamdan dışarıya hava sirkülasyonu yapıldığı için meydana gelmektedir. İç ortamdan hava çıkış işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştiği için pencere, kapı gibi yerlerden soğuk hava gelebilmekte ve mekanın aniden soğuyabilmektedir. Bu yüzden ortamın içindeki konfor bozulabilmektedir. Alışılagelmiş aspiratör cihazları da bu etkiyi sunmakta fakat aspiratör cihazlarında hem emiş hem üfleme işlemi aynı anda yapılamayacaktır. Yapıldığı takdirde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkartabilir. Ama ısı geri kazanım cihazlarında vantilatör ve aspiratör fanları aynı anda bulunduğu için enerji ve ısı kazanımı yapılabilmektedir.

Isı geri kazanım cihazları yalnızca size temiz havayı sunmakla kalmaz, aynı zamanda kış mevsimlerinde oluşabilecek yoğuşmaları da engelleyebilmektedir.

Isı geri kazanım cihazlarının faydalarından biri de ortama temiz hava verirken, astım veya alerji gibi rahatsızlıkları olan kişiler için de kullanıcı dostu olmasıdır.

ERF Group Isı Geri Kazanım Cihazları

ERF Group’ta alüminyum eşanjörlü, çapraz akımlı plug fanlı ısı geri kazanım cihazları, elektrikli kanal tipi ısıtıcılar, çift emişli radyal fanlı alüminyum eşanjörlü çapraz akımlı ısı geri kazanım cihazları gibi seçenekleri sizlere sunmaktadır.

Isı geri kazanım cihazları kategorimizde bulacağınız ürünler ortamlarınızın konforlu bir şekilde havalandırılmasını sağlamaktadır. Ayrıca ortamın havasını egzost ederken, diğer yandan taze hava imkanı da sağlamaktadır. Seçeneklerimiz arasında bulunan elektrikli kanal tipi ısıtıcılar ise kanal arasına monte edilerek, taze havanın ortam sıcaklığına kadar ısıtılarak mekana üflenmesini sağlamaktadır.

Isı geri kazanım cihazlarımız hakkında ihtiyacınız olan teknik bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz. Daha fazla bilgiye ihtiyacınız olan durumlarda ise teknik ekibimizle iletişime geçerek de destek alabilirsiniz. Satın almak istediğiniz ürünün sayfasından dilerseniz fiyat teklifi alabilmek için ilgili adımları da takip edebilirsiniz. Ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçerek, size yardımcı olacaktır.

Isı Geri Kazanım Cihazlarında ERF Group Kalitesi

ERF Group sayesinde sahip olacağınız ısı kazanım üniteleri kolay montaj yapılacak şekilde üretilmiştir. Ayrıca kolay erişilebilir ve temizlenebilir özelliktedirler. Kullanım yerine ve ihtiyaca göre farklı boyut ve kapasitelerde tasarlanmışlardır. Bunun yanı sıra ürünlerimiz uzun süreli kullanıma dayanıklıdırlar. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra web sitemiz üzerinde bulunan Ürünlerimiz kategorisinden Fan Grubu adı altında tüm ısı geri kazanımı cihazlarımıza kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Isı geri kazanım cihazları model ve özelliklerine göre farklılık gösterebilmektedir. Fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Sitemizde inceledikten sonra, satın almayı düşündüğünüz tüm ürünleri sizlere hızlı bir şekilde ulaştırmaktayız. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan çalışma prensibimiz ile sizlere kaliteyi sunmaktayız. ERF Group’tan hizmet almanın ayrıcalığını deneyimlemek için bir an önce bizimle iletişime geçebilirsiniz.