Atölye havalandırma sistemleri, teknik donanımların sağlıklı çalışabilmesi ve çalışanların sağlık güvenliği bakımından çok önemlidir. Amaç hava kalitesini iyileştirmektir. Havalandırma sistemleri kullanıcı ihtiyacı ve kullanım alanına uygun olmalıdır. Aksi halde beklenen temiz hava sağlanamayacaktır.

Atölye Havalandırma Sistemleri

ERF Grup, iklimlendirme ve havalandırma sistemleri ve farklı alanlarda üretim yapmaktadır. Üretim teknolojileri ve uzman personeliyle kalite üretmektedir. Günün her saati teknik destek alınabilecek olan ERF uzmanları, tecrübe ve firma güvencesiyle çalışmaktadır.

Atölye Havalandırma Sistemi Nasıl Olmalı?

Atölye havalandırma sistemleri birden fazla şekilde yönetilebilmektedir. ERF Grup bu konuda sektöre sunduğu yüksek kalite sistemleriyle öne çıkmaktadır. Havalandırma sistemi kurulacak alanda teknik ölçümler yapılarak ön tasarım oluşturulmaktadır. Ardından ihtiyaca uygun sistem kurularak uzun yıllar sağlıklı havalandırma konforu yaşanabilmektedir. Atölye havalandırma sistemleri arasında;

  • Sirkülasyon fanları,
  • Radyal fanlar,
  • Kanal fanları,
  • Jet fanlar,
  • Çatı fanları,
  • Isı geri kazanım cihazları,
  • Hücreli aspiratörler,
  • Aksiyel fanlar,
  • Alüminyum döküm gövdeli fanlar,

Elektrostatik filtreler bulunmaktadır. Her biri kendi arasında farklı teknik özellikler taşımaktadır. Kullanıcı ihtiyacına göre de kurulum sağlanmaktadır. ERF Grubun alanında profesyonellik geliştiren ekibi ve güncel teknolojileriyle maksimum verimli sistemler kurmaktadır.

Atölye havalandırma sistemleri, güvenli ekipman desteğiyle en yüksek hava kalitesine sahip olmalıdır. Bunu sağlayabilmek için ise ERF uzmanlığından yararlanmak gerekmektedir.

Havalandırma Sistemi Ürünleri

Atölye havalandırma sistemleri birden fazla türde geliştirilerek kullanıcıya sunulmaktadır. Kullanım alanının fiziki yapısı ve hava hacminin ölçütü değerlendirilerek en iyi kalite havalandırma sağlanabilmektedir. Atölye havalandırma sistemleri olarak fan grubu ve klima sistemleri bulunmaktadır. Kimi zaman fan sistemi kimi alanlarda klima sistemi kurulumu yapılmaktadır.

Bazı alanlarda ise hem klima hem fan sisteminin birlikte kurulumu gerekebilmektedir. Sektörde en çok kullanılan alüminyum döküm gövdeli fanların da kendi arasında çeşitleri bulunmaktadır. Alüminyum döküm gövdeli salyangoz fan, balon fan, çift kademeli Blower, rezistans makine fanları olarak bilinmektedir.

Ayrıca yüksek basınçlı körükler ve BDRAS serisi salyangoz fan türleri tercih edilerek hava kalitesi en iyi düzeye çıkarılabilmektedir. Her biri farklı alanlarda kullanılabilse de atölye havalandırma sistemleri arasında bulunmaktadır.

ERF Grup ürünleri arasında kurulumu yapılan alüminyum gövdeli fanların bakım gereksinimi olmamaktadır. Havalandırma sistemlerinde amaç uzun yıllar güvenle kullanılabilmesidir. Teknik değerlendirmesi yapılarak uygun atölyelere uygun sistem kurularak uzun yıllar güvenle sağlıklı havaya kavuşturulabilmektedir.

Atölye Havalandırma Sistemi Kullanım Alanları

Atölye havalandırma sistemi kurulumu yapılması gereken alanlar arasında ilk sırada gıda sektörü gelmektedir. Ardından şişe ve ambalaj kurulama alanları, kumlama ve ambalaj sektörü, un-yem sektörü ve Pnomatik taşıma sistemlerinde atölye havalandırma sistemi ihtiyacı bulunmaktadır.

Şişme odalar, şişme çocuk parkları, reklam balonları, tersanelerde kaynak dumanı çekim sistemleri kurulmaktadır. Atölye havalandırma ihtiyacı geniş kapsamlı sanayi sektörü ve oyun parklarında da gerekebilmektedir. ERF Grup fan sistemlerinin özellikleri arasında, minimum titreşim maksimum verim ilkesi hakimdir.

Kurulumu gerçekleştirilen alüminyum gövdeli AC motor bakım gerektirmemektedir. Motor ve şaft bağlantısı direk pervaneyle uyumlu olarak kurulmaktadır. Bu nedenle özel üretim alüminyum gövde uzun ömürlü ve yüksek performanslı olarak kurulmaktadır.

Atölyelerin havalandırılmasının en önemli nedenleri arasında iş ve işçi güvenliği yani kaliteli solunum bulunmaktadır. Alüminyum gövdeli fanlar, motor, salyangoz gövde, radyal fan, emiş teli, emiş flanşı ve motor flanşından oluşmaktadır.

Atölye Havalandırma Sistemi Ne İşe Yarar?

Atölye havalandırma sistemleri, yaşam kalitesini koruyabilmek için bulunduğu ortamı sağlıklı havaya kavuşturmaktadır. Atölyelerin havalandırması genel olarak yeterli değillerdir. Bu nedenle çeşitli teknik desteklerle hava kalitesinin en iyi düzeye yükseltilmesi sağlanmaktadır.

Atölye havalandırma sistemi kurularak ortamda bulunan hava kalitesi masimum düzeye çıkarılabilmektedir. Havalandırma sistemleri ERF uzmanları tarafından kurularak güvenli hava sunmaktadır. Ortamda bulunanlar için en yüksek kalite hava sağlanabilmektedir. Sektörde en geniş kullanım alanına sahip radyal fanlar bulunmaktadır.

Radyal fanların özellikleri arasında yüksek performansla çalışması bulunmaktadır. Kullanıcı ihtiyacı ve kullanım alanına göre radyal fan türleri seçilmektedir. Tekstil sektörü, endüstri alanları, gıda sektörü ve eğlence sektörü gibi sayısız alanda radyal fanlar kullanılabilmektedir.

Radyal pervaneli jet fanlar da jet fan kullanılan alanlarda kullanılabilmektedir. Standartlara uygun üretimi ve yüksek performansıyla ilk tercihler arasında bulunmaktadır. Uzun süre verimli çalışabilme ve 300-400 santigrat derece ısıya dayanıklılığıyla öne çıkmaktadır. Geniş ölçekli alanlarda güvenle kullanılmaktadır.

Atölye Havalandırmada Klima Sistemi

Klima sistemi ve eşanjörler de atölye havalandırma ihtiyaçlarına karşı kullanılabilecek en güvenli sistemlerdir. Havalandırma sistemi gerektiren en önemli atölyelerden biri de kaynak atölyeleri olarak bilinmektedir. Havalandırma, yüksek ısıya maruz kalan çalışanların hem sağlık güvenci olmakta hem de verimliliği artırmaktadır.

Klima santrali olarak ERF Grup ürünleri arasında 20 farklı tür bulunmaktadır. Demonte olarak kurulabilen klima sistemleri uzmanlık gerektirmektedir. Firma güvencesiyle nakledilerek kurulumu gerçekleştirilen havalandırma sistemleri yüksek verim sağlamaktadır. Klima sistemleri ısıtıcı- soğutucu gibi farklı ihtiyaçlara cevap verebilmektedir.

Susturucu özelliğiyle sessiz çalışmakta olup maksimum verim alınmaktadır. Verimlilik esasına dayalı atölye havalandırma sistemleri, fanlar, filtreler, ısı geri kazanım cihazları olarak tanınmaktadır. Havalandırma tesisatı kurulumunda elektrik motoru performansı büyük önem taşımaktadır.

Aynı zamanda sistemin kullanım ömrünü etkilemektedir. Sisteme, kuyumculuk sektöründen, tavuk kümeslerine, maden ocaklarından tekstil sanayi, arıcılık sektörüne kadar gereksinim bulunmaktadır. Ayrıca nemli ortamlarda rutubeti önlemek için de havalandırma sistemleri güven sağlamaktadır.

Atölye havalandırma sistemlerinde ilk akla gelen firma olarak ERF Grup, sektörün öncüsü olarak çalışmaktadır. Uzun yıllardan bu güne iklimlendirme sistemleri, dökümhane, kule dolgusu, makine grupları, fan grubu ve klima sistemleri üretici ve tedarikçisi olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Ayrıca lazer kesim ve büküm ekipmanları ve pompa grubuyla pek çok alanda hizmet üretmektedir.

İleri teknoloji sistemleri ve profesyonel ekibiyle 3000 metrekare alanda ticari faaliyetlerini sürdürmektedir. ERF Grup ürün ve üretim kalitesi konusunda tavizsiz çalışarak yüksek kalite sunmaktadır. Müşteri memnuniyeti önemi ve ürün kalitesiyle sektördeki farkını kanıtlamaktadır.

Hidroforlar, santrifüj pompaları, dökümhanelerle hizmet üretmektedir. Preshaneden, dökümhane ve statik boya atölyelerine kadar uzmanlar tarafından yönetilmektedir. Ayrıca yedek parça temini ve servis hizmetleriyle de ERF uzmanlarından hizmet alınabilmektedir.

Ulusal ve uluslararası sertifikalara sahiptir, üretim teknolojilerini geleneksel sistemlere entegre ederek çalışmalarına devam etmektedir. Sektörün öncüleri arasındaki yerini koruyan ERF Grup tamamen yerli sermaye ile kurulan ulusal bir firmadır. Gerek çalışan ekibi gerek üretim kalitesinin haklı gururunu yaşamaktadır.

Salyangoz Fan ve Radyal Fan Arasındaki Farklar Nelerdir?
SONRAKİ YAZI