Hat tipi santrifüj pompa, halk arasında tek kademeli inline pompa olarak da bilinmektedir. Hat tipi santrifüj pompalar, standart motorlar ile mekanik salmastralı olarak üretilmektedir. Bu pompaların emme ve basma flanşları aynıdır ve aynı eksen üzerinde yer almaktadır. Hat tipi santrifüj pompalarda motor ve pompa iki ayrı ünitedir.

Motor mili pompa miline geçerek bağlanmaktadır. Pompa mili, çark ve diğer parçalar; emme ve basma borularını, pompa salyangozunu yerinden kımıldatmadan sökebilmektedir. Bu özelliği sayesinde hat tipi santrifüj pompanın montaj ve bakım işleri oldukça kolay halledilir.

Hat tipi santrifüj pompa; içinde katı parçacık ve elyaf bulunmayan, temiz veya hafif kirli, düşük viskozitesi olan sıvıların pompalanması için tasarlanmıştır. Basma flanşı DN 40 - DN 150 mm olan bu pompaların debisi 200 m3/h’ye kadar çıkabilmektedir. Santrifüj pompanın basma yüksekliği ise 100 metreye kadar çıkabilmektedir. Santrifüj pompalar farklı sıcaklıklarda çalışabilmektedir: -10 C’ den +140 C’ye kadar sorunsuz çalışabilmektedir. Bu pompanın gövde basıncı (pmaks) 10 bar ve 16 bardır.

Hat Tipi Santrifüj Pompanın Özellikleri

  • Salyangozlu, tek kademeli ve tek boruya bağlanabilme imkanı sunan, ln line tipi, kapalı çarka sahip olan santrifüj pompalardır.
  • Pompa mili, motor rulmanları sayesinde yataklanabilmektedir.
  • Santrifüj pompalar, tek kademelidir ve kendinden emişli olmayan pompalardır.
  • Mekanik salmastra sayesinde mil sızdırmazlık sağlanır. 
  • NLL pompalar; IEC yapı büyüklüklerine ve VDI standartlarına uygun norm elektrik motorlarıyla birlikte kullanılmaktadır.
  • Hat tipi santrifüj pompaların arkadan sökülebilir tasarımı sayesinde salyangozlu boru tesisatından koparılmadan bazı parçaları sökülebilir: motor taşıyıcı, motor, çark, salmastra yatağı sökülebilir.
  • Emme - basma flanşları TS EN 1092-2/PN 16’ya uygundur.

Hat tipi santrifüj pompaların ne olduğundan, avantajlarından ve sağladığı kullanım kolaylıklarından bahsettik. Eğer siz de hat tipi santrifüj pompa satın almak istiyorsanız Erf Group olarak sizlere en kaliteli ürünleri sunabiliriz. Ürünler hakkında bilgi almak, sipariş oluşturmak ve ürün özelliklerine erişmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Daima kaliteli ve müşteri memnuniyeti odaklı sunduğumuz satış hizmetimizi deneyimlemek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sitemizde yer alan hat tipi santrifüj pompa modelleri arasında seçim yapmak, modeller hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmek.